Wpis z mikrobloga

@Dacir: obejrzałam sobie kawałek meczu Polaków w piłce nożnej, nawet ze dwa całe mecze w tym Euro. nadal nie rozumiem fascynacji tym sportem, szczególnie ze nie odnosimy w nim żadnych sukcesów, także dziwie się ze ktokolwiek kibicuje naszej reprezentacji na poważnie ¯_(ツ)_/¯ dobrze ze mamy wybór i nikt nas do niczego nie zmusza ()
@kasieu:
Co do pilki noznej to akurat prawda. Sukcesow nic.
Ale ludzie tym zyja. Flagi w oknach, na samochodach. Masa ludzi przed telewizorami i raczej kazdy jest w stanie wymienic jakiegos zawodnika z kadry, np. Lewandowski, Szczesny, Krychowiak.
A w siatkowce? Polska w polfinale i raczej ludzi to malo obchodzi. Nie wiem, czy przypadkowy Polak wymienilby chociaz jedno nazwisko. A sukcesy duze.
@Dacir: akurat pochodzę z miasta które żyje siatkówką, tak ligową jak i reprezentacyjną, ale mało miarodajne są takie porównania. pewnie ze piłkarze mają wiekszy fame i hajs i kontrakty reklamowe, ale czy to jakoś świadczy o jakości sportu w który graja? no niet ¯_(ツ)_/¯ szczęśliwie jak mówiłam, każdy ogląda co lubi i przy tym zostańmy :D
@Dacir weź pod uwagę, że 3/4 kiboli piłki kopalnej nie jest w stanie umysłowo ogarnąć zasad siatkówki. Po za tym fajnie z rodziną przejść się na mecz siatkówki albo hokeja który też jest niszowy i nie musieć słuchać gwizdów i wyzwisk ogolonych sebiksów i wieśniackich przyśpiewek łysych karków z szalikami w rękach.