Wpis z mikrobloga

@Mikka: ciasto pozbawione cukru wiec sie nie karmelizuje albo za mała temperatura. ja bym robił na samej górze z właczonym grillem czyli ten tryb na kurczaka czy costam
  • Odpowiedz
@Mikka: dlaczego na dole? Nie logiki w tym. Grzałka jest na samej górze, a ciepło idzie do góry a nie na dół. Pokombinuj z piekarnikiem żebyś wrzucił pizzę jak grzałka jest rozgrzana do czerwoności, wtedy masz jeszcze więcej ciepła dla pizzy.
  • Odpowiedz
@Mikka piec na maxa, z załączonym grillem i lekko uchyloną klapą. Pizzę wkładasz na rozgrzaną blachę jeśli nie masz kamienia(zwykły za 30zł z dyskontu się nada) i wrzucasz na samą górę.

Rzecz jasna kamień grzejesz przy zamkniętej klapie najlepiej od zimnego piekarnika i jeszcze że 20min(na cienki z biedry czy innego Lidla wystarczy)
  • Odpowiedz
@Viking-: Mam kiepskie warunki, nie mam czym nawet nałożyć tą pizze na rozgrzaną blachę. W ogóle co to niby do a pro po nieprzypieczonych brzegów? Pod spodem dobrze mi się upiekła.

na cienki z biedry czy innego Lidla wystarczy


Co z Biedry co z Lidla?
Ile piec
  • Odpowiedz
@Mikka: to posmaruj oliwą czy nawet olejem, to serio dużo daje. Ja piekę na najniższej półce, wkładam do piekarnika zimną blachę, grzanie góra dół a w połowie pieczenia włączam grill. Brzegi zawsze wychodzą przypieczone.
  • Odpowiedz
@Mikka no opcje są dwie. Drożdże zjadły cały cukier, ale to mało prawdopodobne, a druga, że placek dostał za niską temperaturę. Dla tego warto piec z uchylonymi drzwiczkami, bo piekarnik nigdy nie osiąga odpowiedniej temperatury i grzałki n----w... Z pełną mocą, a nie jak przy zamkniętych jedynie dogrzewają delikatnie
  • Odpowiedz