Wpis z mikrobloga

Mireczki ratujcie,

Mój trawnik wolał o pomstę do nieba więc postanowiłem podsypać go nawozem. Nie spodziewałem się, że decyzja ta będzie tak tragiczna w skutkach.

Okazuje się bowiem, że jakiś składnik nawozu (azot czy ciul wie co) zareagował z kostką na moim tarasie ( nieopatrznie sypnąłem kilkoma ziarenkami w tym kierunku. Pojawiły się przebarwienia, których nie jestem w stanie usunąć szczotka i woda z płynem do mycia naczyń.

Czy ktoś mógłby doradzić co zrobić?

#kiciochpyta #ogrodnictwo #budownictwo #dzialka #taras #kostkabrukowa
zwierzont - Mireczki ratujcie,

Mój trawnik wolał o pomstę do nieba więc postanowił...

źródło: comment_16247714032VGHaQFsN7Pd0FtbzFg5rq.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@zwierzont: teraz to już chyba po ptokach. Spróbuj to czymś zobojętnić. Jeżeli nawóz ma kwaśne pH to zastosuj zasadę. Ale probe wykonaj na niewidocznym miejscu lub w ogóle na kostce luzem
  • Odpowiedz
@zwierzont: ten wątek będzie złotem, banda januszy nie mająca pojęcia o jakiejkolwiek chemii oraz nie wiedząca jaki to był nawóz i jaka to jest kostka będzie w 100% pewna jak Ci pomóc.
  • Odpowiedz
@zwierzont: Napisz, zapytaj producenta nawozu. Oni najlepiej będą wiedzieć jak to zneutralizować. I jeśli nie było ostrzeżenia na opakowaniu to niech takowe dadzą.
  • Odpowiedz
@zwierzont Są na rynku środki do czyszczenia kostki/ kamienia na bazie kwasu mrówkowego lub octowego, myślę że powinny pomóc. Im szybciej to wyczyścisz tym lepiej. Polewasz plamę, powinno zacząć reagować, po reakcji spłukujesz duża ilością wody.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zwierzont: doradzam czytać instrukcję, bo tam na 100% jest napisane żeby od razu zmieść. Jeśli to powierzchniowe może myjka ciśnieniowa, jak poszło głębiej to już raczej lipa
  • Odpowiedz