Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Rozważam wyprowadzkę z domu. Powiedzcie mi Mirki, czy z zarobkami około 2800 miesięcznie na rękę +400 zł alimentów +jakieś 9k rocznie ze stypendium będę w stanie sama się utrzymać? Opłacić rachunki, jedzenie kupić, opłacić szkołę (ostatni semestr, więc będę potrzebowała 2k tylko) i jeszcze coś odłożyć? Raczej będzie to kawalerka, bez większych wymagań, więc myślę że za opłaty za mieszkanie w 1500 zł powinnam się zmieścić. Co sądzicie?
#mieszkanie #wynajem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta
  • 66
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@Blaskun: @skonany_barbarzynca: XD no będę precyzować na przyszłość. Dostaję alimenty na siebie od swojego ojca, który od ponad 10 lat się mną nie interesuje. A alimenty przysługują mi dopóki się uczę do 26 roku życia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amestris: Jeśli alimenty są na ciebie a nie twoje dziecko to już sytuacja jest prostsza. Teoretycznie wydasz z 1k na jedzenie z 1600 na kawalerkę, to 1350 powinno Ci zostać na resztę.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Amestris: myślę, że wyrobisz spokojnie. Ja mam niecałe 3k, różowa 2+ więc mamy 5k budżetu. Mieszkanie jakieś 700 zł + żarcie to mamy nie wiem, 1.5k do 2 wydatków miesięcznie. No żyje nam się dobrze

Ty masz jakieś 3.2k + stypendium, tak? Mieszkanie czynsz + media i wynajem pewnie z 1500/600. Jedzenie 500-600 zł i ci jakiś tysiąc zostanie,500 na inne wydatki. No 500 jesteś w stanie odłożyć lub będziesz żyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Amestris: niedługo będą pytania czy mając 10zl kupię 5 bułek. Litości. Chyba sama ogarniasz ile wydajesz na jedzenie, rachunki chyba też nie są tajemnicą? Pozatym pytasz ludzi o radę na forum że smiesnyni obrazkami. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
najlatwiej bedzie jak znajdziesz sobie jakiegos samca beta ktory zaopiekuje sie cudzym bombelkiem i bedzie cie utrzymywal w zamian za 3 minutowy seks raz na miesiac lub dwa


@ymkzz: co cię tak cudze życie łóżkowe interesuje? to nie twoja sprawa
  • Odpowiedz
@Amestris z doświadczenia powiem że na początek nie pakuj się w kawalerkę bo szkoda kasy. Lepiej wynająć sobie pokój (z kimś ewentualnie samemu) to są znacznie niższe koszty, zostaje więcej kasy na rozruch a to jest ważne bo nagle okazuje się że trzeba kupić bilet miejski, mopa, szczoty, chemię, suszarkę, żelazko, garnki, talerze, suszarkę srarke itd do tego czynsz z góry, media z góry, kaucja, zamówić neta itd i na dzień dobry
  • Odpowiedz
czy z zarobkami około 2800 miesięcznie na rękę +400 zł alimentów +jakieś 9k rocznie ze stypendium będę w stanie sama się utrzymać? Opłacić rachunki, jedzenie kupić, opłacić szkołę (ostatni semestr, więc będę potrzebowała 2k tylko) i jeszcze coś odłożyć?


@Amestris: Masz niecałe 4k na rękę, więc spokojnie.
W zależności od miejscowości i lokalizacji mieszkania, to cena będzie się mocno wahać, ale więcej niż 2k z rachunkami nie powinno Ci wyjść (najpewniej
  • Odpowiedz