Wpis z mikrobloga

Co myślicie o zawaleniu się apartamentowca na Florydzie?

Póki co z mainstreamowych mediów słychać przekaz o tym, że budynek stal na osuszonych bagnach. Mnie natomiast zastanawia czy to nie robota #sluzbyspecjalne

Do katastrofy dochodzi dzień po przeglądzie technicznym. Sam apartamentowiec wyglądał dość efektownie i raczej na pewno nie był stary, czy w kiepskim stanie. Tragedia ma miejsce pod koniec tygodnia, a więc wtedy, kiedy ludzie mają czas na śledzenie mediów. Wydaje mi się, że społeczeństwo amerykańskie (a może nawet cały zachodni świat) ma jeszcze pewną traumę po zamachach na WTC.

Zastanawia mnie, czy jest to chińska odpowiedź na zwerbowanie przez CIA, pana Dong Jingwei, który pełnił funkcję wiceministra bezpieczeństwa ChRL. Prawdopodobnie przekazał on informacje dotyczące laboratorium Wuhan jako źródła epidemii COVID-19 Chinach .

Być może jest to ostrzeżenie, żeby amerykanie jednak nie pokazywali światu tego co wie Dong Jingwei. To bardzo ostra i zdecydowana reakcja, ale jednak wciąż poniżej progu wojny i co ważne, dająca możliwość wyjścia z twarzą administracji Stanów Zjednoczonych. Nie jestem ekspertem, ale bardzo pasuje mi to do chińskiej kultury i strategii. Mówiąc konkretniej mam na myśli Sun Zi i jego Sztukę Wojny:

"Kto pragnie pokoju, a nie stawia żadnych warunków, przygotowuje podstęp."

"Osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem umiejętności. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki."

#teoriespiskowe #wojnainformacyjna #geopolityka #cytatywielkichludzi #sykulski #bartosiak #chiny #usa #oswiadczeniezdupy #przemyslenia #polityka #antynatalizm
  • 16
  • Odpowiedz
podobno był tak #!$%@? zbudowany


@laquilat: No właśnie, podobno.

ale w tej czapeczce Ci też do twarzy


Ja wcale nie upieram się ze tak na pewno było. Po prostu na podstawie różnych doniesień analizuje możliwe scenariusze. Poza inwektywami nic do tej dyskusji nie wnosisz. Lepiej daj spokój, bo wystawiasz tylko świadectwo swojej biedzie umysłowej.
  • Odpowiedz
Niestety tak zawsze było i będzie, ze każde wydarzenie może mieć zupełnie inne przyczyny niż się wydaje... problem z tym, ze teraz wszyscy o tym wiedza i dlatego jest ważne aby zachowywać spokój. A każdy z naszych wrogów marzy o niepokojach społecznych na Zachodzie, czy to w EU czy USA i ci satrapowie jak Putin i Xî stosują szeroki wachlarz oręża w wojnie informacyjnej, ale także psychologicznej.
  • Odpowiedz
@edwolf: Zgadzam się z tobą, zachowywanie spokoju jest ważne, ale warto tez dyskutować i analizować różne wydarzenia, bo żyjemy w naprawdę epickich czasach.

W XXI wieku, będą zanikać bariery ludzie/maszyny, rozwinie się AI oraz przetwarzanie i wymiana informacji na ogromna skalę. Jesteśmy na początku czwartej rewolucji przemysłowej. W takiej rzeczywistości #wojnainformacyjna czy szerzej, #wojnahybrydowa będzie toczyć się latami, podobnie jak w XX wieku Zimna Wojna.

Dobrze sobie z tego zdawać
  • Odpowiedz
https://www.newsweek.com/china-spymaster-dong-jingwei-makes-first-public-appearance-since-defection-rumors-1603603

I to by było na tyle z tego wywodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Transhumanista: Pamiętaj, ze pierwsze wrzutki na temat wiceministra Dong Jingwei pojawiły się na blogu RedState 4 czerwca. Trochę zatem to trwało, a pogłoski zdążyły się już odbić głośnym echem. Poza tym na razie mamy jedynie amerykańskie półoficjalne dementi z 22 czerwca i filmik z wideokonferencji zorganizowanej przez Chińczyków w dniu następnym.

Dla mnie
  • Odpowiedz