Wpis z mikrobloga

Ciezko sie przestawic na prowadzenie samochodu w ruchu lewostronnym? Mieliscie jakies smieszne/niebezpieczne akcje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk
  • 16
@bartd: nie jezdzilem samochodem w ruchu praworecznym, jedynie motorem, ale mysle, ze wiekszy problem sprawi przestawienie sie na angielskie przepisy - np. nie ma czegos takiego jak zasada prawej reki (chyba ze na mini-rondach). Po prostu uwazaj, zeby odruchowo nie przyjac ze masz gdzies pierwszenstwo gdy go nie masz. Podobnie z kierunkowskazami, np. przy zmianie pasa w UK najpierw upewniasz sie, ze masz czysto i dopiero wrzucasz kierunek przed sama zmiana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bartd: na początku ciężko było mi jechać prosto na autostradzie, nie wiem czemu. No i z uwagi, że tu uliczki są dużo węższe niż w pl to w pierwszym tygodniu urwałem lusterko.
Teraz po ponad dwóch latach uważam, że wygodniej mi się jeździ po lewej niż po prawej.
A jak przylatuje do PL to z automatu się już przełączam na prawostronny, bez jakiś problemów.
@bartd: W miare latwo, ale ja mialem kilka problemow na poczatku. Prze kilka dni zdarzalo mi sie uderzyc prawa reka w drzwi, bo szukalem tam skrzyni biegow:D Dluzej mi zajelo nauczenie sie patrzenia prze lewe ramie przy parkowaniu rownoleglym, na samym poczatku musialem odginac cale cialo w lewo i obracalem glowe przez prawe ramie, bo moj mozg inaczej nie ogarnail co sie dzieje. No i kilka razy przejechalm po krawezniku przy
@bartd: kilka minut i po problemie, raz mialem wpadke w pl na urlopie, wyjechalo mi auto i powinienem uciekac do prawej a ja juz odruchowo do lewej, minal mnie z drugiej strony i na szczescie nic sie nie stalo