Wpis z mikrobloga

@gnt_1: Ja nigdy nie byłem chętny. ZAWSZE oddzielałem szkołę od domu, u mnie nie istniały prace domowe. Pracę domową robiłem w szkole na korytarzu. Z resztą do dziś dnia tak jest, nie zabieram pracy do domu.
Według mnie jest to jedna z bardziej patologicznych rzeczy będących do dziś dnia w szkole. Czas wolny powinien być przeznaczony na odpoczynek oraz realizowanie się w swoich pasjach a nie dalsze męczenie się w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zjem_Ci_nos: no niby tak ale jednak też człowiek trochę inaczej teraz myśli inne czasy są. Już samo to ze np nie mogę narzekać że ledwo dzieciaki oczy otworzą to już na kompie bo zamiast komputera jedno ma tablet drugie telefon a łojciec Xboxa xD
  • Odpowiedz
@IGABOI: ale poucz tego co może dać dobre oceny, więc np. dat z historii, a nie jakies oglądanie głupot by zrozumieć głębiej dany okres

@Mroczna_Pyra: i brak zainteresowania tym jak maluje, jak mu idzie na rolkach czy cokolwiek innego na pewno zachęci go do nauki, tak to działa
  • Odpowiedz
Pracę domową robiłem w szkole na korytarzu. Z resztą do dziś dnia tak jest, nie zabieram pracy do domu.

Według mnie jest to jedna z bardziej patologicznych rzeczy będących do dziś dnia w szkole. Czas wolny powinien być przeznaczony na odpoczynek oraz realizowanie się w swoich pasjach


@Zjem_Ci_nos: Oj tak. Za moich szkolnych czasów nauczyciele bardzo nadużywali prac domowych i w piątek słyszało się "no to macie weekend z matematyką,
  • Odpowiedz
@IGABOI: "Zmęczona po szkole? A czym ty dziecko możesz zmęczyć się w szkole? Pójdziesz do pracy to porozmawiamy".

Ten tekst często słyszałam i za każdym razem dogłębnie mnie denerwował. Jakby dziecko nie mogło mieć złego dnia w szkole i być po prostu zmęczone przez stres i presję. Do tego dziecko nie musi mieć dobrych relacji z rówieśnikami, może być gnębione, może każdy dzień chodzenia do szkoły to tragedia sama w
  • Odpowiedz