Wpis z mikrobloga

@m3r1n0w4g6m, @alyaoo: no błagam, jak mam maila Eustachy.Motyka to oznacza, że nazywam się Eustachy Motyka? Przecież każdy wybiera (jak na razie) samodzielnie adres mailowy. Sama mam kilka adresów z imieniem i nazwiskiem i żaden (oprócz korporacyjnego, z którego nie rezerwuję stolika w restauracji) nie jest moim imieniem i nazwiskiem. Sam adres email nie jest wystarczającym zestawem informacji do identyfikacji człowieka, więc nie może być przedmiotem naruszenia RODO.
@alyaoo: ochronie podlega dana lub taki zestaw danych, które pozwalają jednoznacznie wskazać na konkretną osobę, więc samo imię i nazwisko nie spełnia tego wymogu, bo nie jedna osoba może się nazywać tak jak Ty. Jeżeli chcesz, możesz skierować sprawę do UODO w formie zapytania, wtedy mogą przeprowadzić np. kontrolę, czy administrator danych osobowych w tej konkretnie firmie wywiązał się ze swoich obowiązków :) Zapewne trochę czasu minie, zanim dostaniesz odpowiedź, ale
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alyaoo: U mnie na uczelni stało się coś takiego i oceniono że sam adres e-mailowy, nawet taki który zawiera imię i nazwisko, nie jest wystarczający do identyfikacji, ergo nie doszło do naruszenia. Naraża cię jedynie na trafienie na jakąś spamliste, ale to już raczej nie jest RODO
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jarem12: no proszę - na mojej też, dwa lata temu. Napisałam wtedy maila do uczelnianego inspektora RODO. No i tu moja uczelnia zachowała się lepiej - zbadali sprawę, przeprosili, podjęli działania zapobiegawcze na przyszłość i odnotowali w rejestrach. Mi to wystarczyło:)