Wpis z mikrobloga

O #!$%@? co sie #!$%@?ło, zawiozłem pracownika do szpitala. Pracownik kręcił podrozdzielnie dla kotłowni, którą wcześniej zasilił, bit został w śrubce a ten go chwycił łapą i go trzymało z 20 sekund póki mu kopa nie #!$%@?łem. Mówi, że po chwili słyszał bicie własnego serca, biło co raz wolniej a ból był co raz mniejszy i nagle poczuł silne uderzenie. To wtedy ode mnie dostał buta w udo aż go oderwało.
Nie piszę tego aby zrobić zarzutke ale żebyście pamiętali aby nie robić nic rutynowo ani pod prądem. Sam działam często pod napięciem ale tylko wtedy kiedy muszę i zwykle zabezpieczam się, tj rękawice gumowe oraz drewniana podkłdka ze sklejki i wtedy nawet jak chwyce za fazę to zwykle nie czuję nic. Gdybym nie był w pobliżu to całkiem możliwe, że miałbym prokuratora na głowie a tak tylko zgłaszam wypadek bo niby tworzę januszex, ale umowa u mnie to podstawa, nawet jak ma być zlecenie.
Od lekarza wiem tyle, że przez 8 godzin minimum będą obserwować go pod jakąś maszyną, wychodzi z niego jakiś wykres jak ekg czy coś takiego.

#elektryka #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1624368679nl1Fh2p19AW3TTK2Oxich4.jpg
  • 97
@Zarzutkkake: Zapomniałem dodać że było to w sieci IT. Dość istotna sprawa. To porażenie nie było przyjemne ale dotkliwe. Co do ściśnięcia dłonią. Zgodzę się, dłonią może będzie siła do utrzymania przez taki okres czasu, ale nie łapiąc palcami. Bo napewno złapał ten bit palcami.
@Zarzutkkake: W sumie to i tak za to odpowiadasz, dlaczego on używał łysego bita zamiast np wkrętaka izolowanego z certyfikatem VDE? Do takich zadań wymyślono narzedzia izolowane.

To musi być zarzuta, a jak nie to właśnie przyznałeś, że dopuściłeś pracownika bez niezbędnych narzędzi do pracy i totalnie olałeś fakt niestosowania się do wszelkich zasad bhp.
@Zarzutkkake: kto kręci pod napięciem, śrubokrętem z bitami. Bez jaj.
Ja dziś byłem u babki, która od marca razi pralka :D oczywiście instalację robił elektryk z kopalni więc faza była na niebieskim ( normalnie zero/N) a ktoś inny zazerowal bolec do tego niby zerowego przewodu. I biedna kobieta od marca walczyła z pralką.
@kacor87 ogólnie co miasto to używa czego innego. W elblagu króluje Legrand, hager, eaton. W Braniewie noark bo jedyna hurtownia w tym małym mieście, trójmiasto jedzie na noarku i hagerze, opole to jakieś Ideal najtańsze ścierwo z kolei Wąbrzeźno sprzedaje osprzęt Chint, typowy chiński producent w tym paneli solarnych (astronergy). Czy dobry... na 200 założonych rcd jedna była wadliwa, jedna się zawiesiła więc wynik w porównaniu do innych - zajebisty.
@Zarzutkkake: dlatego ja nie tykam się elektryki i wolę zapłacić specjaliście nawet za proste naprawy i rzeczy. Po prostu elektryka to nie moja specjalizacja i tak samo jak klient polega na mojej wiedzy żeby skonfigurować zgodnie ze sztuką UTM na brzegu sieci, tak ja wolę zapłacić za robotę komuś kto ma w tym doświadczenie. Niestety każdy się czasem myli. Ja kiedyś zgłosiłem awarię nowego UTM, a się okazało, że RJka była
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zarzutkkake: ee to spoko. Znajomy w hurtowni fega to miał i chciał mi to kilka razy wcisnąć ale jakoś ta różnica kilku złotych mnie nie przekonywała. W sensie wolałem zapłacić kilka złotych więcej za eatona lub legranda. Hager to dla mnie zbyt drogi. Chyba że klient jest dziany to proponuję ale moim zdaniem nie warto tyle doplacac.
@tank_driver:
no tak, ale to są typowo do prac pod napięciem więc w pełni akceptowalne. Chociaż myślę, że też bym się wkurzał pracując z nimi. Porządny wkrętak izolowany to jest to na czym pracuje się najlepiej.
dlatego ja nie tykam się elektryki i wolę zapłacić specjaliście nawet za proste naprawy i rzeczy


@LipaStraszna: Ja nie potrafię się zdecydować bo z jednej strony bezpieczeństwo, ale z drugiej sam chciałbym trochę pomajstrować(na razie wymiana kondensatorów w starych monitorze i zasilaczu komputerowych) i nie potrafię nawet wyjaśnić dlaczego, po prostu lubię to mimo tego że prawie nic o tym nie wiem.
Gdyby chodziło o coś z instalacją elektryczną budynku to