Wpis z mikrobloga

Mam 31 lat, robie w januszexie za 3000netto, jestem nikim i wiecie co? Jest w pyte XD Może jestem zbyt glupi by dostrzec jakim jestem biedakiem, ale robote mam spoko, ludzi spoko, zawsze sie można z kim tam pośmiać z papieża i dudy, a po pracy czas na swoje hobby i pasje, czyli, gry komputerowe, zabawa z dziecmi, silka i rower z żoną, i stać mnie na moje małe polackie potrzeby. Mam zajebiste życie i nawet będąc robakiem jestem szczęśliwy. Pijcie ze mną kompot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 372
  • Odpowiedz
@Shyvana: Jak pisalem wczesniej, dużo pomaga nam to, ze oboje z żoną nie palimy, nie chodzimy po klubach, zakupy zawsze z listą i przygotowana juz wczesniej gotowką by nie kusilo by kupowac rzeczy niepotrzebne, dodatkowo zyjemy w malym miescie ponizek 90tys mieszkancow wiec zycie jest znacznie tansze, pomaga tez 500+ (którego zwolennikiem nie jestem) no i nakwazniejsze, mieszkanie wlasnosciowe, brak dlugow i kredytow. Owszem zyje sie trudniej ale jak zona
  • Odpowiedz
do tego mój niebieski jest typem pracoholika, więc non stop by tylko pracował, bo sprawia mu to przyjemność.


@Emkacf: to po co brałaś z nim ślub skoro Ci to przeszkadza? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisterTwister: z ciekawości, jakie macie opłaty za mieszkanie wraz z oplatami, mediami i tv/internetem w malym miasteczku?

To dla was na pewno na plus - o ile mleko w biedrze wszędzie tyle samo kosztuje, o tyle usługi na pewno duuuuzo tańsze niż np dla mnie w mieście wojewodzkim.
  • Odpowiedz
@MisterTwister: no spoko, a co jeśli Ty lub twoje dzieci zachorują i nie będzie Cie stać na leczenie? A co jak pójdą na studia? Jak singiel z 3k ma kupić sobie mieszkanie (nie dostając niczego od starych) i zgromadzić jakieś oszczędności? Nie mówiąc o fanaberia typu wyjazd wakacyjny?
  • Odpowiedz
@MisterTwister: ile płacisz za dom/mieszkanie?
Tak z czystej ciekawości. Też mam 3200 netto, żona 3000 netto, ale na chwilę obecną bez dzieci i powiem Ci że żyje nam się całkiem dobrze. Kredyt na dom 1400, opłaty itd zamykamy się w 400zł, to 1800 i reszta na życie i odkładamy 1k miesięcznie. Autko jest, grylle ze znajomymi są, no czego chcieć więcej.
  • Odpowiedz
@MisterTwister: Nie chce mi się czytać tych wszystkich komentarzy ale dla wykopowych programistów, zarabiając 3k netto żyjesz na granicy ubóstwa i jesteś podczłowiekiem i to tylko Twoja wina XD

A tak ogólnie to zajebiście, z fartem Mirku.
  • Odpowiedz
@Kerrigan: Nie jestem singlem, a żona wraca z nowym rokiem do pracy. Mamy odlozone sporo gotówki które chcemy przeznaczyc na mieszkanie ale jezeli odpukac ktos zachoruje to mieszkanie poczeka, na studia zaczniemy odkladac jak żona wroci do pracy aczkolwiek bede mowil dzieciom by byly madrzejsze ode mnie i wybraly porządny kierunek, albo nie szly na studia wcale.
@LZBNZ czynsz 350zl reszte oplat opisze jak wroce
  • Odpowiedz
@MisterTwister przychodzi taki czas gdzie wypłata nie jest najważniejsza. Jak masz 19 lat to można #!$%@?ć choćby i po 12h dziennie bo co innego jest do roboty. Ale później jest inaczej, nawet jak się nie ma kaszojada. Mając wybór robota bliziutko i lekka za 4000 oraz robota dalej i ciężka za 8000 biorę te pierwsza. Nie jestem aż tak zindoktrynowany przez konsumpcjonizm by nie przeżyć za 4 klocki miesięcznie.
  • Odpowiedz
@MisterTwister: Fajnie czasem zobaczyć dla odmiany jakiś pozytywny wpis tutaj. Ale też trzeba zwrócić uwage, ze podawanie samej pensji często niewiele mówi, bo jednak to dochód rozporządzalny się liczy. A ten masz taki jak pewnie wiele osób, które zarabiają po 6-7k brutto
  • Odpowiedz