Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1413
I pomyśleć, że Polska mogłaby mieć teraz zajebistego, tolerancyjnego prezydenta, szanowanego za granicą, inteligentnego, znającego języki ale przede wszystkim znającego się na swojej robocie i umiejącego postawić się szkodliwej prawicowej władzy katolickiego betonu. Ale nie, stare dziady i incele z konfederacji wybrali debila-zakolaka ośmieszającego nas na arenie międzynarodowej i stawiającego Polskę w opozycji do wszystkich zamiast budować współpracę. Ależ to #!$%@? boli. #bekazpisu #bekazprawakow #warszawa #polityka
PomidorovaLova - I pomyśleć, że Polska mogłaby mieć teraz zajebistego, tolerancyjnego...

źródło: comment_1624205995xe0BBJLg1otxaQbay4QErY.jpg

Pobierz
  • 217
  • Odpowiedz
@PomidorovaLova: I to dokładnie przez takich ludzi jak ty, czułem ogromne obrzydzenie do siebie samego jak oddawałem głos na Trzaskowskiego...
Bo dokładnie przez takie podejście jak twoje, niepodzielnie polską rządzi PiS. Dlatego że ludzie twojego pokroju na prawdę wierzą w te wszystkie dyrdymały które wygaduje taki Duda lub Trzaskowski.
  • Odpowiedz
@mango2018: Skoro takie kwoty na które składa się TYLKO I WYŁĄCZNIE bezproduktywna indoktrynacja młodzieży wpompowane w rozwój badań i technologii cię nie przekonują no to nie widzę sensu się dalej produkować. Masz zaburzoną skalę i to bardzo mocno zaburzoną.
  • Odpowiedz
że na masę gruntów kupiec lub inwestor znalazłby się od ręki.


@eriicforrester: na pewno nie na masę. Te w miastach poszyłby oczywiście pod deweloperkę jak świeże bułeczki za konkretną kasę, ale te na wsiach i rolne? - no nie wiem, może z 3-4 kościoły poszłyby pod jakąś logistykę, a reszta zostałaby pustostanem.
  • Odpowiedz
Skoro takie kwoty na które składa się TYLKO I WYŁĄCZNIE bezproduktywna indoktrynacja młodzieży wpompowane w rozwój badań i technologii cię nie przekonują


@eriicforrester: Oczywiście, że przekonują.
Przecież ja nie mówię, żeby dalej finansować kościół, ba, niech idą nawet na lekcje wf, żeby dzieciaki nie chodziły krzywe.
Mówię jedynie, że kwoty jakie uzyskano by z likwidacji kościoła i jego finansowania w żaden sposób nie odbiłby się znacząco na gospodarce, ani nawet
  • Odpowiedz
@mango2018: W tym problem, że mówię tutaj głównie o gminach wiejskich. Tak, w jednej gminie znalazł się inwestor na dwa kościoły które od lat są nieużytkami. Oba były przedmiotem protestu mieszkańców i w konsekwencji od lat ciążą na budżecie gminy.
  • Odpowiedz
@mango2018: Dalej ci tłumaczę, że patrząc przez pryzmat finansowania sektorów publicznych to nie jest mała kwota. Nie wiem czemu dla Ciebie całe 12 miliardów rocznie pochłaniane przez kościół i to posługując się jakimiś lakonicznymi obliczeniami jest małą kwotą.
  • Odpowiedz
W tym problem, że mówię tutaj głównie o gminach wiejskich. Tak, w jednej gminie znalazł się inwestor na dwa kościoły które od lat są nieużytkami


@eriicforrester: gminy wiejskie mają mnóstwo terenu. A że w jednej znalazł się inwestor, to super, ale wątpię, żeby w innych było podobnie. Obecnie gminy odralniają ziemię na potęgę i naprawdę musiałby trafić się inwestor.
Może w gminach turystycznych powstałby hotele, ale reszta? - nie widzę
  • Odpowiedz
Dalej ci tłumaczę, że patrząc przez pryzmat finansowania sektorów publicznych to nie jest mała kwota. Nie wiem czemu dla Ciebie całe 12 miliardów rocznie pochłaniane przez kościół i to posługując się jakimiś lakonicznymi obliczeniami jest małą kwotą.


@eriicforrester: Ale skąd ty wytrzasnąłeś 12mld pochłanianych rocznie.
10mld to majątek kościoła.
2mld to tyle ile dokładamy rok w
  • Odpowiedz
@mango2018: Pisałem już, że nie potrafiłeś przeczytać tego co znalazłeś w internecie. 10 miliardów to DATKI, PIENIĄDZE Z BUDŻETU PAŃSTWA I PIENIĄDZE Z DZIAŁALNOŚCI KLECHÓW. Kolejne ok 10 miliardów to ziemia w posiadaniu kościoła plus parę miliardów z budynków które tam stoją. To są z perspektywy budżetu państwa ogromne pieniądze.
  • Odpowiedz
@mango2018: To jest 1/3 praktycznie bezproduktywnie palonego pieniądza, z rocznych wypłat na 500+ który swojego założenia również totalnie nie spełnił bo teoretycznie miał naprawić w pewnym stopniu dzietność. Jedynym plusem 500+ jest fakt, że bezpośrednio masa pieniędzy trafia z powrotem do budżetu i przy okazji zmniejszył ubóstwo najbiedniejszych. Praktycznie okazał się być kiełbasą wyborczą co dla myślących od razu było wiadome. To z tej perspektywy wyobraź sobie infrastrukturalny rozwój Polski
  • Odpowiedz
To jest 1/3 praktycznie bezproduktywnie palonego pieniądza, z rocznych wypłat na 500+


@eriicforrester:
Nie, no właśnie nie.
Powiedz mi proszę, skąd ty wytrzasnąłeś te 10mld, jak wszystkie inne źródła mówią, że to max 2mld.
Ja
  • Odpowiedz
Łącznie z tych wszystkich pieniędzy przy rozsądnym zarządzaniu da się upiec milion pieczeni na jednym ogniu. Polska nadal jest kapitałowo niedorozwinięta, nie mamy potencjału konkurować z zachodnimi korporacjami. Polski rząd powinien być tym wielkim bratem, nadzorcą i dawcą kapitału. Z takimi zasobami jaki posiadamy, z mądrymi zarządcami za sterami rewolucjonizując pewne aspekty funkcjonowania administracji publicznej, starając się wyciskać każdy grosz gdzie tylko się da bez szkód społecznych jako takich mamy ogromne zasoby
  • Odpowiedz
@mango2018: Bo dalej nie rozumiesz co czytasz. Same dwa miliardy wydajemy na pensje katechetów, kapelanów pomijając kapłanów w szpitalach. Do tego składają się inne źródła dofinansowań z budżetu państwa również funduszu kościelnego, datki wiernych oraz działalności prowadzone przez klechów. Na rok 2018 to było 9,1 miliardów złotych. Nie dotarłem do nowszych danych, założyłem po prostu, że całość kwoty aktualnie może oscylować w granicy 12 miliardów pomijając jak już mówiłem nieruchomości.
  • Odpowiedz
@eriicforrester:
No nie, bo według wszelakich danych te 2mld-3mld to wszystko, to cała kwota za katechetów, kapelanów, fundusz kościelny, jakieś domy pomocy itp. Według wszelakich danych, to jest całościowa kwota jakie budżet dopłaca do kościoła. Aha i kasa na renowacje organów też tam jest jakby co.

Datki- tego nie liczę, bo to prywatnie zarobione pieniądze, które ktoś zarobił, od tej pracy zapłacił podatki i może zrobić z nimi co tylko
  • Odpowiedz
Skąd pomysł żeby tolerować społecznych szkodników, takich jak wyborcy Konfederacji

@ziumbalapl: Uff, dobrze że wybory są tajne bo jeszcze byście rozstrzeliwali wyborców konfy przy urnach, toleraści od siedmiu boleści.
  • Odpowiedz