Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Czego używacie do katalogowania muzyki? Mam jej koło 500GB (tak! pięćset gigabajtów) i totalny rozpierdziel. Chciałbym to jakoś ogarnąć i przerzucić na jeden dysk przy okazji zmieniając dobrze tagi i dodając okładki. Nie chciałbym przy tym się dużo namęczyć. Wykrywania dubli nie chcę. Zawsze posiadam zgrane całe ORYGINALNE płyty!

Pytam również dj-ów: @mpower, @ksiadz164, @silent_digger, @Famina, @surma, @choleryk, @Bunkier i nie wiem kto tam jeszcze?

#mirkofm #muzyka #nowikpyta #kiciochpyta #mp3 #pytanie #muzykaparanoika #muzykacholeryka

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mpower: playlisty mam w poszczególnych płytach, ale przy tej ilości ciężko to ogarnąć.

@okuch: nie mam pojęcia. Do tej pory tylko foobar jest jako jedyny w stanie ogarnąć tą ilość, chociaż i tak się dławi.

@ksiadz164: nie chodzi mi o virtualdj :-) potrzebuję tego do własnego skatalogowania muzyki :-) chciałbym mieć porządek :-)
  • Odpowiedz
@nowik: Jeśli chodzi o edycję tagów, to polecam darmowy mp3tag. Jest świetny. Pozwala na hurtową zmianę poszczególnych tagów (np. genre) przy użyciu tzw. maski.
  • Odpowiedz
@Barglenawdlezouss: No stwierdziles ze albo ma za duzo kasy albo jest chorym psychicznie audiofilem skoro ma tyle plyt. A ja nie widze zwiazku w kupowaniu oryginalnych plyt a byciem audiofilem. A co do ilosci to przeciez moze kolekcje zbiera przez 20lat juz? Wtedy taka liczba juz nie szokuje. Albo tez czesc z nich otrzymal od kogos czy cos :)
  • Odpowiedz
@MrMycroft:


FLAC w którym rozsądna ilość płyt zajmuje 500 giga jest "chorą psychicznie audiofilską nikomu niepotrzebną jakością", bo nie wmówisz mi że istnieje różnica w brzmieniu między 3MB/s a 1MB/s na tyle duża (o ile jakakolwiek), że uzasadnia zajmowanie posranej ilości miejsca

  • Odpowiedz
@Barglenawdlezouss: Problem w tym ze plyta CD to 16/44.1 wiec jezeli mialoby to byc w lepszej jakosci np 24/192 to albo musialby to byc ripy plyt winylowych albo plyty SACD ktorych nawet w takij ilosci chyba nie powstalo zeby 500gb z tego zrobic wiec przypuszczam ze faktycznie ma minimum te 2000 albumow.
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: no właśnie nie tylko o mp3 mi chodzi. Mam też dużo we FLAC. :-)

@seeksoul: spróbuję i porównam z mp3tag.

@Barglenawdlezouss: @Sergeant_Matt_Baker: Widzę tutaj niepotrzebną dyskusję. Otóż mam dużo tych samych płyt pozgrywanych jak leci i bardzo dużo dziwnej muzyki. np. kilka GB muzki biesiadnej czy innych techno-tranceów pościąganych z internetu. Muzykę zbieram od kilkunastu lat (najstarsze mp3 są z sprzed 2000 roku!).
  • Odpowiedz