Wpis z mikrobloga

Uprawiam paprykę na balkonie, w domu. Zastanawiam się czy mogę już przesadzić ją do kubeczka z palety, czy jeszcze poczekać. Jeśli tak to do kubka o jakiej pojemności? Lepiej dać od razu do 0,5l, czy może najpierw dać do 0.2l.? Wydaje mi się, że mój plan przesadzania (paleta-0,5l kubki-doniczki produkcyjne 1,5l- doniczki właściwe 8l) jest dobry, ale pewności nie mam. To moja pierwsza uprawa, przyjmę chętnie wszelkie rady. Mogę już przesadzać te dwie największe, czy się wstrzymać?
#chili #papryka #chillihead #ogrodnictwo
Blazkooo - Uprawiam paprykę na balkonie, w domu. Zastanawiam się czy mogę już przesad...

źródło: comment_1624102403ECU0GFajoWMvJKHYXVJA1W.jpg

Pobierz
  • 8
przesadzać można jak są już dwa rozwinięte liście właściwe (nie liścienie), także te większe zdecydowanie tak. Możesz przesadzać po kolei w co raz większe pojemniki, ale możesz też od razu w docelową donicę - różnicy nie zauważysz. Patrząc po wielkości to wysiałeś je niedawno a papryczki wysiewa się już w lutym.
@marcintom: Długie masz doświadczenie w hodowli, jestes pewien? Byłoby mi to na rękę, by je wsadzić do razu do tych donic produkcyjnych 1.5l. Nie mam tych kubków, musiałbym iść po nie do sklepu.
@Blazkooo moim zdaniem lepiej przesadzić kilka razy, wtedy roślina ma możliwość stopniowego rozwoju korzeni i rozkrzewienia. Ja kiełkuje na palecie, siewki do 0.5, potem ok. 2l i dopiero w doniczki docelowe. No i jak na paprykę to strasznie późno, z takich maluchów zabierzesz jakieś owoce może we wrześniu
@Blazkooo: jakieś 7 lat jak uprawiam papryczki. Nie zauważyłem różnicy między częstym przesadzaniem a przesadzeniem z palety do docelowej doniczki. Podobno przesadzanie d stopniowe to równomierny wzrost korzeni i masy zielonej itp... ja różnic nie widzę. Rosną i owocują tak samo