Wpis z mikrobloga

Mirki z racji tego, że nastała dla mnie ta wielka chwila pędzenia własnych liquidów chciałbym dopytać o parę rzeczy. Zawsze paliłem premixy + baza nikotyna 18mg tak, żeby wychodziła moc 3.

Teraz posiadam gilol,gliceryne, nikotyna 72mg, aromaty z MaiArtu.

Jak najlepiej się za to zabrać? Robić każdy olejek osobno z kalkulatorem? Czy może przygotować sobie bazę wcześniej 70/30VG o mocy 3 i potem tylko rozlewać to z aromatami? Podejście drugie wydaje się mniej czasochłonne.

Jeżeli miałbym przygotować sobie np. 0,5 l samej bazy to wychodzi mi tak:
- 329.17 ml PG
- 150 ml VG
- 20.83 nikotyny

Czy taka baza potrzebuje coś odleżeć przed zrobieniem liquidu? Czy wystarczy nie wiem zamieszam łyżką czy cos takiego ? xD

Następnie po zrobieniu bazy mieszam już konkretne olejki z aromatami. Z tego co widzę większość aromatów z maiartu ma stężenie 6%.

Czyli np. jeżeli mam jednego aromatu 2 ml to wychodzi mi, że mogę z tego zrobić 33 ml liquidu o mocy 3. wlewam 31 ml wyżej zrobionej bazy dolewam 2 ml aromatu i za miesiąc po odczekaniu mam olejek.

Dobrze myślę? Jeżeli nie proszę poprawcie mnie

#epapierosy #liquidy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek-wozniak-750: @apaczacz: chyba trochę się zakręciłem. Czyli najlepiej przygotować sobie bazę 30 PG(glikol) / 70 VG( gliceryna) i dodać do tego nikotynę tak, żeby wyszła moc 3-3.3. Następnie po wymieszaniu robię już docelowe liquidy np. mając 2 ml aromatu 6% to dodaje 31 ml bazy + 2 ml aromatu i wychodzi mi olejek?

A tak myślę czy nie lepiej zrobić bazę 50/50. Co polecicie Mirki? Ehh czuje się
  • Odpowiedz
@Divgh: ja ostatnio zrobilem prawie 2,7 litra bazy 70/30. Po wymieszaniu nikotyny, glikolu i gliceryny intensywnie to mieszalem kilka razy w ciagu doby. Nastepnego dnia przysiadlem i za jednym zamachem zrobiłem ponad 1,5 litra liquidu.

Z racji akcyzy wróciłem do samogonów, ale dawno temu jak mieszałem to robiłem identycznie.
  • Odpowiedz