Wpis z mikrobloga

Mirasy z #motocykle mam do Was pytanie,
Jakoś tak wyszło i nie jeździłem na moto od prawię 2 tygodni, ale w sobotę z rana jedziemy w 3 na jednodniowy wypad pod namiot. Nie jest daleko bo 230km (Wrocław - Łagów) ale pokazuję prawię 4h unikając autostrad, nie chcemy też przelecieć trasy jak najszybciej bo ma być to przyjemne, widoczki itd, a na trasie ponoć sporo zwierzyny.
W każdym razie pojawia się problem z temperaturą, w sobotę maja być 34 stopnie, ja jestem z tych którzy lubia raczej w te niższe temperatury i zadowalające dla mnie są 15stopni. Jak u Was to wygląda? Wyjeżdżacie w takie temperatury? Dam radę 4 godziny w stroju i kasku?
Zastanawiałem się czy by nie kupić ochraniaczy na kolana i pojechać w krótkich spodniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szawagier - Mirasy z #motocykle mam do Was pytanie, 
Jakoś tak wyszło i nie jeździłe...

źródło: comment_1623914510OxtQQfx8ChF4tv6XTRud0p.jpg

Pobierz
  • 23
@Szawagier: Tekstylne kombi meshowe i do tego mokra koszulka termoaktywna i jest git. Na postoju albo moczę koszulkę albo wylewam na siebie butelkę wody. Podczas odpoczynku ściągam kombinezon ubieram spodenki i yolo niech się inni patrzą.
Mozna kupić kurtkę typowo meshowa i komfort idealny.

Jak jedziesz na tripa tygodniowego na południe Europy to trzeba się przyzwyczaić do słońca. Gorszy jest całodniowy deszcz.
@Szawagier: kup tshirt termoaktywny, jeśli nie masz, mniej chłonie wodę, ale nadal chłonie, za to szybciej odparowuje i nawet gdybyś wyciskał go jak wodę ze ściery, to nadal szybciej wyschnie niż bawełna. Bo kamizelki chłodzącej, którą CODA reklamował, kosztującej 900 zł czy ileś, raczej nie kupisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dawid131: cena dość fajna, ale różni się od tej, którą CODA reklamował, coda, musiał nalewać wodę, rozprowadzać ją po kamizelce, a ta tutaj wymaga tylko zanurzenia w wodzie na 3 minuty i wyciśnięcia jej, przydałaby się recenzja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BratProgramisty: w sumie sprytnie z rozpinaniem kurtki ale jak wtedy z ochroną? W zasadzie ochraniacze pleców, łokci i barków nadal są na swoim miejscu a na klatę się chyba raczej nie leci? Jak już te pewnie z automatu się rękami zasłaniasz? To może być niezły mopysl by kurtkę rozpiąć, i sam muszę to przemyśleć bo nie daje rady w tych temp w butach spodniach i kurtce xD zabija mnie to. Również
@dawid131: @Catmmando: @kaceka:

Mam tylko kurtkę i spodnie shima hero, niby na 4 pory roku ale dzisiaj podjechałem na myjnie i powiem że przy 120 wciąż było gorąco jak diabli.. powietrze jest po prostu bardzo ciepłe i nic nie schładza :/

Mam też komplet odzieży termo pic rel, nie wiem czy ja zakładać czy nie? To w końcu kolejny "ciuch" na sobie.

Nie mam też niestety teraz wolnego tysiaka
Szawagier - @dawid131: @Catmmando: @kaceka: 

Mam tylko kurtkę i spodnie shima hero...

źródło: comment_1624011936iyvpswcwzL4yhDoQbg5tOX.jpg

Pobierz