Wpis z mikrobloga

Mirki, w niedalekiej przyszłości będę rozglądał się za #mieszkanie w #lublin
I tu moje pytanie, czy bardziej opłaca się pchać w wielką płytę i robić remont, czy w mieszkanie od dewelopera i robić od 0?

Interesuje mnie coś ok. 60 m2 (3P + K lub 2P + AK) .Najlepiej max 7k za m2.

W działkę i budowę nie chce za bardzo wchodzić, bo wiem ile to zjada czasu i pieniędzy.
Macie może jakieś rady albo wskazówki?
#mieszkaniedeweloperskie #remont #remontujzwykopem
  • 21
@ATLETICO: zależy na czym Ci dodatkowo zależy:
- wielka płyta to stare osiedla - dobra komunikacja miejska, blisko sklepy, szkoły itd., za to lipa z parkowaniem auta i sąsiedzi mogą być bardziej upierdliwi (głównie emeryci)
- mieszkanie od developera - garaż lub miejsce postojowe do wykupienia, z reguły niższa średnia wieku mieszkańców, gorsza komunikacja i uboższa infrastruktura w okolicy, większa szansa na uciążliwe dzieci
@moll: właśnie tutaj chodzi o kwestie ekonomiczno-remontowe, bo jak patrzę na ceny mieszkań z rynku wtórnego to wcale nie są mniejsze od pierwotnego, a są w takim stanie, że i tak w zasadzie trzeba wszystko robić. Co do całej reszty, to w sumie wydaje mi się że z rynku wtórnego najlepiej mieszkać na Czubach i Czechowie, tyle że na Czechowie drogo... A nowe inwestycje w niższych cenach głównie na Wrotkowie, trochę
właśnie tutaj chodzi o kwestie ekonomiczno-remontowe, bo jak patrzę na ceny mieszkań z rynku wtórnego to wcale nie są mniejsze od pierwotnego, a są w takim stanie, że i tak w zasadzie trzeba wszystko robić.


@ATLETICO: M.in. dlatego ja się zdecydowałam na deweloperskie...

Według mnie wielką płytę opłaca się kupić jedynie, jeśli zależy Ci bardzo na danej lokalizacji, a tam nic innego niż wielka płyta nie ma...
Jedyny inny plus wielkiej
@Drmscape2: pytanie jaka warstwa tynku. U siebie też ciągnąłem kabel do TV i zmieścił się pod tynkiem bez problemu - w żelbecie jedynie trzeba było wykuć dziurę pod puszkę.
Daleko to planujesz przeciągać? Kawałek zbrojenia o grubości kabla też można trochę podciąć.
@u-kill-u-homo: zewnętrzna ściana nośna, nowiutki budynek, nie ma opcji że będę zbrojenie wycinał. No i nie chciałem zrobić dziurki na jeden kabelek bo nie wiem ile będę w przyszłości potrzebował, ani co będę z tym robił bo nie będę później znowu kuł ściany żeby powiększyć dziurkę na kolejny kabel. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Finalnie wjeżdża na tę ścianę płyta z drewnianym dekorem i w nim będzie tunel.
Drmscape2 - @u-kill-u-homo: zewnętrzna ściana nośna, nowiutki budynek, nie ma opcji ż...

źródło: comment_1623852927fP2SD3ZElc3IC3X2Cpj9lh.jpg

Pobierz
@Drmscape2 oczywiście że możesz wkuć, otulina ściany żelbetowej to 3 cm jeśli wykonane zgodnie ze sztuką i tyle możesz sobie wybruzdowac. Do tego dochodzi tynk, około 1-2 cm z czego minimum 0.5 cm musi zakryć kabel i masz eleganckie przekrycie instalacji.
@ATLETICO: do 7k za metr to cena za deweloperskie czy rynek wtórny? my rok temu kupiliśmy mieszkanie w zajebistej lokalizacji na czubach z wielkim balkonem na wąwóz za 6k po remoncie 4 lata wcześniej, teraz mieszkania w okolicy wystawione są po 8-8.5k/m

my po wielu rozmowach ze znajomymi, ktorzy kupili mieszkanie przed nami, szukalismy tylko na rynku wtórnym. lepsze lokalizacje, nie słychac w domu jak sąsiad dwa pietra wyzej sra, albo
@Drmscape2: chyba nie wiesz co mowisz ;) KAŻDY z moich znajomych który kupował mieszkanie deweloperskie ma problem z dźwiękami z innych mieszkań/wind. Mój blok jest z 91 i jedyne co słyszę, to jak pies szczeknie piętro wyżej