Wpis z mikrobloga

@Cichydon: to to im szczególnie nie wyszło jeśli chodzi o film.

Co do roweru, widziałem ceny XD To raczej dla ludzi, którzy nie mają co z kasą robić albo chcą się pokazać co to nie oni. 20 kilka tys za fulla na NXie i zwyklym foxie to lekka przesada. Koła też średniaki, waga bliżej 11kg niz 10.
@nadsztygar: Tam jest inna metodologia.Sprzedają tylko przez internet i brak możliwości wyboru części.W sumie bardzo dobrze to robią.Na teraz to brak w sklepie internetowym większości rowerów tyle zamówień.
@nadsztygar: u Dacii też dostaniesz lepiej wyposażone auto niż u konkurencji ;)

Ale tak z ciekawości rzuciłem okiem na stronę i nie bardzo mają rowery, które konkurują ze Sparkiem. W XC spoko - jest Lux, ale czuć, że platforma ma już kilka lat, no i to do ścigania się. Części spoko, ale skok zawieszenia i kąty nie takie jak w Sparku, więc nie do porównania. Z kolei w Trail jest Neuron,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cichydon: przyciskiem? To jakiś akumulator i silnik tam jest czy tylko zwalniam blokadę przyciskiem i w dodatku jest jakiś sprężyna jeszcze żeby ustawić siodełko nawet w trakcie jazdy?
@AnThRaX: Scott przejął Bolda i rozwinął technologie.Przyjąłem to jako nowość ze względu że z tego co czytałem w Boldzie było to bardzo ograniczone tu jest w pełni rozwinięty pomysł+ plus technologia Scotta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cichydon: moim skromnym zdaniem inni nie pójdą tą drogą. Za dużo zmian aby rozwiązać mało istotny problem. Uszczelki tłoka są już dziś bardzo dobre a powłoki bardzo trwałe, tulejki z uszczelnieniem też można ogarnąć.
@Cichydon: Zgadzam się z Twoimi argumentami. Ciekawi mnie jednak, czy Scott kiedykolwiek mając na mysli rozwój tej technologii pójdzie dalej integrując ten koncept z wewnętrznymi skrzyniami biegów (jak np. Pinion, Effigear) czy elektryką. Najefektywniejsze rozwiązania mechaniczne są wciąż położone blisko korb i suportu. Czas pokaże.
@NiewielkiKonikPolny Lubię takie innowacje,myśle że kolejne lata dadzą nam wreszcie rewolucję w elektrycznych rowerach.Z takich ciekawostek samo Shimano ,jeden z największych producentów podzespołów do rowerów opatentował skrzynie biegów do rowerów i ABS też do rowerów,może niedługo to wyjdzie. Myśle że inwestowanie na giełdzie w nich to byłby złoty strzał ;) https://www.bikeradar.com/news/shimano-gearbox/