Wpis z mikrobloga

Mam problem z nieuczciwym pracodawcą który umówił się ze mną na umowę o pracę na określoną kwotę . Finalnie jednak pod pretekstem pozyskania środków z unii na finansowanie mojego stanowiska wysłał mnie na rejestrację do urzędu pracy żebym zarejestrował się jako bezrobotny . Pracuje przy montażu stacji do ładowania pojazdów elektrycznych znanej marki jest to praca po 12 / 14 godzin dziennie(również w nocy) jeżdżę po całej Polsce przeprowadzając kompleksowy montaż . Pracodawca częściowo płaci środkami z UE odrazu na konto a częściowo za nadgodziny pod stołem i każe podpisywać dokumenty do urzędu pracy że pracuje tylko po 8h na najniższej krajowej Pracodawca zapewniał mnie że najniższą krajową na mojej umowie jest wymagana do pozyskania środków na finansowanie mojego miejsca pracy . Na chwilę obecną mimo ciągłych delegacji nie dostaje diet i grozi że jeśli będę się burzył to nie zapłaci nadgodzin wcale i zostanę z samą gołą podstawą na najniższej . Dodam że prowadzę ewidencję czasu pracy "na czarno " wymaga tego pracodawca mam zdjęcia z wszystkich montaży . Jak ugryźć ten temat żeby nie dać się oszukiwać . Zależy mi na wypłacie nadgodzin bo pracując po 14 h dziennie robię tak naprawdę 1.5 etatu . Jak podejść do sprawy żeby mnie nie oszukał ? Iść do urzędu skarbowego i zgłosić czynny żal za kwotę nieopodatkowaną ? I wtedy z nim walczyć ? Pracuje od 2 miesięcy i mogę zapłacić zaległy podatek #praca #januszebiznesu #pracbaza #prawo #prawopracy
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 203
@wacek901: zbieraj dowody - wszelkie kwity, nagraj też buca jak będziecie rozmawiać o wypłacie, a jak dalej będzie fikał to zgłaszaj do PIPu i instytucji dofinansowującej, a wcześniej powiedz mu że jak nie zapłaci stawki razy dwa to zrobi się nie miło - z takimi Januszami trzeba krótko. Pozdro
  • Odpowiedz
@wacek901 zgłaszaj teraz do urzędu pracy.
On robi nieuczciwą konkurencję.
Okrada wszystkich obywateli
Robi bagno na rynku pracy

Ty, zgadzając się na takie łamanie prawa przyczyniasz się do tego że miliony ludzi cierpią przez sytuację jaką cwaniacy zrobili na rynku pracy
  • Odpowiedz
  • 17
@wacek901 tak jak już Mirek pisał - zbieraj dowody.

Pisz SMS, dzwon i nagrywaj, nagrywaj rozmowę - wszystko żeby udowodnić choć częściowo że pracujesz dłużej i że on Cię straszy niewypłaceniem.

Doprowadź do sytuacji że odzyskasz pieniądze i uciekaj - serio. Bo po takiej walce będzie robić jeszcze bardziej pod górkę, a podejrzewam że zalega Ci wypłatę za co najmniej dwa miesiące nadgodzin.
  • Odpowiedz
@ridim: @Crazy_summer: @bkwas: @wacek901: #!$%@?ć to jest wszystko fajnie póki się nie zainteresuje skarbówka. Żyjemy w takim #!$%@?, że pracodawca jak Ci nie płaci legalnie tylko pod stołem i to udowodnisz to sam na siebie bata ukręcasz bo skarbówki nie interesuje skąd masz przychodzi ważne, że to TY NIE ZAPŁACIŁEŚ PODATKU bo miałeś dochód a ten trzeba opodatkować. Dlatego u nas się nie zgłasza takich bo samemu na siebie się bata kręci.

https://poradynacodzien.pl/pracodawca-placi-pod-stolem-co-grozi/

Pracodawca płaci wynagrodzenie pod stołem – co grozi pracownikowi z urzędu skarbowego i ZUS?

Jeśli część wynagrodzenia za pracę pracodawca wypłaca pracownikowi pod stołem, to nie nalicza od tej części wynagrodzenia zaliczki na podatek dochodowy. Skutkiem czego ta zaliczka nie zostanie z wynagrodzenia pracownika potrącona i przekazana na konto urzędu skarbowego. O ile podatek dochodowy jest płacony z wynagrodzenia pracownika, czyli de facto pracownik poprzez swojego pracodawcę przekazuje podatek do urzędu skarbowego, to w sytuacji, gdy pracodawca płaci wynagrodzenie pod stołem to on jako płatnik podatku (czyli podmiot zobowiązany do naliczenia jego wysokości, pobrania z wynagrodzenia oraz wpłacenia na właściwe konto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wacek901: i tak właśnie wygląda 100% dofinansowań itd. UE czy państwo daje na coś co i tak by powstało lub dają na coś co jest bezsensu i nigdy by nie musiało powstać. I jak ktos mi mówi ile to UE daje to zawsze się z tego śmieje, bo bardziej to szkodzi niż pomaga. Jak prawie każda pomoc, socjal i dofinansowanie.
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: Ale to tyczy się wszystkich. Nie tylko Polaków. Najlepiej by było gdyby każdy pracował uczciwie na siebie, dostawał za to hajs i tylko go wydawał. Zero dofinansowań, zero pomocy, zero czegokolwiek. Niskie podatki w zamian za to. I ma to sens ekonomiczny i gospodarczy, ale społecznego nie ma - nie kupisz tak głosów i bycia lubianym.
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: A co do tego ma Janusz? To jest podstawa ekonomii pod każdym względem :)
Skuteczność wydawania swoich środkó na swoje rzeczy to 100%, a wydawanie czyiś rzeczy na nieswoje rzeczy to koło 25%, (polska wydająca środki UE) a potem dochodzi wydawanie nieswoich na swoje czyli 50% (środki od państwa na swoje rzeczy) i mamy łączną skuteczność koło 12,5% wydawania srodków UE na swoje cele. Oczywiście to bardziej symbolicznie. Realnie
  • Odpowiedz
@wacek901: jeżeli rzeczywiście istnieje umowa z Urzędem Pracy na dofinansowanie to jest ona trójstronna i pod nią się musiałeś podpisać. Jeżeli to umowa tylko jego i urzędu to mów mu wprost, że albo płaci zaległy hajs, albo ty odchodzisz. Wtedy on musi oddać całą kasę do urzędu. Możesz też zgłosoć wyłudzenie środków UE do tego urzędu i prokuratury.
Generalnie jeżeli dajesz się dymać, to nie licz na to, że to
  • Odpowiedz
@wacek901: @ridim: ale ty jestes glupi, lepiej niech op sie nie wychyla bo ten janusz to pewnie nie z pierwszej lapanki. moj znajomy tez chcial dojechac janusza i jak sie janusz dowiedzial kto to byl to go tak kibole przekopali ze do dzisiaj ziomek na wozku jezdzi
  • Odpowiedz
@wacek901: Nie bardzo rozumiem po co się na coś takiego zgadzałeś. Skoro teraz tak masz no to jasne, że jedyną metodą, żeby mu dowalić jest zgłoszenie tego gdzie tylko możesz.
  • Odpowiedz
@wacek901: przeczytałem tan twój wpis i już chciałem tobie zaproponować abyś rzucił tą robotę u tego Janusza co ewidentnie łomocze cię w dupsko i zaproponować pracę u mnie, tą którą zaproponowałem @hamuj_sie_hamuj_sie: pamiętasz, trzeba wykopać dół pod ławę fundamentową i rów do domku pod wodociąg i kanalizację a stawkę chciałem ci zaproponować w wysokości 2200 ISK. Pomyślałem sobie, że jak skończysz i będę z ciebie zadowolony to może
KristoferMichaelson - @wacek901: przeczytałem tan twój wpis i już chciałem tobie zapr...

źródło: comment_1623835999iJPd7383s9J5xYSeTN7Vdd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@KristoferMichaelson nie zesraj się to post grzecznościowy jakbyś miał trochę oleju w głowie to byś wystalkował moje wcześniejsze posty w których opisuje swoją działalność nieruchomości które posiadam nawet kiedyś robiłem # rozdajo więc tym co napisałeś pogarszasz swoją już i tak beznadziejną sytuację dlatego wywal się na cycki i spadaj poszukiwać dalej bimbrowników i pijanych małolat na wyspie gdzie przestępczość nie istnieje
  • Odpowiedz
nie zesraj się to post grzecznościowy jakbyś miał trochę oleju w głowie to byś wystalkował moje wcześniejsze posty w których opisuje swoją działalność nieruchomości które posiadam nawet kiedyś robiłem # rozdajo więc tym co napisałeś pogarszasz swoją już i tak beznadziejną sytuację dlatego wywal się na cycki i spadaj poszukiwać dalej bimbrowników i pijanych małolat na wyspie gdzie przestępczość nie istnieje


@wacek901: niezły jesteś! No i nadal nie wiesz co
  • Odpowiedz
@wacek901: Jeśli wszystko dokumentujesz i facet ci nie zapłaci - idź to sądu pracy. Trochę to potrwa, ale sprawa z gatunku nie-do-przegrania. Pozew sporządzi ci dowolny radca prawny, za kilka stówek.
  • Odpowiedz