Wpis z mikrobloga

@cinqq: Typer dostawczakiem rozjeżdża chodnik ( już w nim widać koleiny ) dla pieszych niszcząc wspólne mienie mieszkańców na który łożą kasę a są ludzie którzy go jeszcze będą bronić bo gdzie ma zaparkować. Ręce opadają. Jak się zakłada interes to się myśli jak do niego dostarczyć towar a jeżeli kierowca będzie musiał przejść 50 m to trudno niech mu firma ogarnie wózek, pomocnika lub niech szef firmy robi za tragarza
yper dostawczakiem rozjeżdża chodnik ( już w nim widać koleiny ) dla pieszych niszcząc wspólne mienie mieszkańców na który łożą kasę a są ludzie którzy go jeszcze będą bronić bo gdzie ma zaparkować.


@Marko_Polo1254: Tak to niestety wygląda w naszym społeczeństwie. Chwile mieszkałem obok targowiska miejskiego. Każdy kawałek chodnika czy trawnika zastawiony, a wynikało to tylko i wyłącznie z lenistwa klientów bo 300 metrów dalej był pokaźnych wielości parking, zazwyczaj w
@Wycu91: szokujące, ale ciekawe ile z tego to przypadki, gdy ktoś zjechał na chodnik jadąc droga? Mi chodzi o sytuacje jak ta na obrazku, przecież kierowca w takiej sytuacji jest zawsze mega ostrozny, bo wie że każda sytuacja to jego wina. Nie wyobrażam sobie, że ktoś wjeżdża na chodnik i jedzie z prędkością większa niż kilka kilometrów na godzinę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Heady1991: Chodniki zazwyczaj projektuje się po taniości bez uwzględnienia zabezpieczenia na przemarzanie (zazwyczaj ledwie 15-20 cm podbudowy albo i mniej). Co innego parkingi i jezdnie z kostki (konstrukcja ok. 60 cm i więcej zależnie od strefy przemarzania i występującego gruntu rodzimego). Efekt jest taki, że w wyniku wiosennych wysadzin taki chodnik może się pięknie połamać pod wpływem nienormatywnych obciążeń (nikt go na ruch samochodów nie projektował, poza tym są słupki blokujące).
@unfolding nie robię w tym, za to widziałem, jak robili u mnie chodnik+pas do parkowania, to się nie bawili w jakieś mocniejsze "budowle" w miejscu parkowania samochodów i nic się z tym nie dzieje, nie zapada się itd, a robione było z 10 lat temu