Wpis z mikrobloga

@Fanatyk_Wedkarstwa: przepraszam. Sam jestem głupi, choć ciągle czytam i się uczę. Ale nie przesadzaj, powinieneś chociaż raz w życiu usłyszeć i zapamiętać, że heroinistów leczy się metadonem, a nie heroiną. A tym bardziej, że słyszałeś o programie, w którym podaje się heroinistom heroinę za darmo ( pilotażowym ) aby nie kradli i popełniali przestępstw. W tym badania ponad 50% osób uzależnionych od heroiny, dalej pracuje i funkcjonuje w społeczeństwie. Ciekawostka na
  • Odpowiedz
Ale nie przesadzaj, powinieneś chociaż raz w życiu usłyszeć i zapamiętać, że heroinistów leczy się metadonem, a nie heroiną.


@dlugi-gr: Ale ja temu nie zaprzeczyłem. Ogólnie wartościowa wypowiedź, ciekawe informacje tylko obrażanie mnie na samym początku tylko dlatego, że czegoś nie wiedziałem mogłeś sobie odpuścić.
  • Odpowiedz
  • 6
@jaunas i tak to wygląda w cywilozowanym kraju, tymczasem plusy w wpisie pokazują gdzie jesteśmy mentalnie z naszym polskim chłopskim rozumem xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pierorzek: ale dzieje się tak ze względu na pewną akceptację społeczną alkoholu, niekoniecznie jego właściwości. Alkohol spożywa większość Polaków, i tylko pewien ich % źle kończy. Nie neguje oczywiście tego że uzależnia on bardzo silnie. Ale gdyby odurzanie się opiatami albo stymulantami było tak powszechne jak picie alkoholu to podejrzewam że meneli byłoby kilkukrotnie więcej (patrz Stany w niektórych miejscach).
Zresztą dam ci taki przykład, mogę sobie z kumplami parę dni
  • Odpowiedz
@pan-bartolomeu-dias:

Kurna odświeżyło mi stronę i muszę jeszcze raz pisać (°°

Heroinisci nie funkcjonują normalnie nie ze względu na działanie narkotyku, tylko jego gigantyczną cenę 200 i więcej złotych za dobę. Heroinisci na programach heroinowych którzy nie muszą ciągle zdobywać takich pieniędzy jak najbardziej wracają do normalnego życia.

Po to by uniknąć tego błędu poznawczego porównuję się osobę pijącą alkohol x
P.....k - @pan-bartolomeu-dias:

Kurna odświeżyło mi stronę i muszę jeszcze raz pis...

źródło: comment_1623751755z57fj9NcXjisdJfnBPbsw4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Nygas232: lewactwo po prostu zdaje sobie sprawę, że język kształtuje rzeczywistość i obrażanie osób z problemami prowadzi do ich dalszej marginalizacji i staczania się, a tym samym pogłębia ich patologię. Znacznie skuteczniejsze w wyeliminowaniu takich problemów jest podejście do tych osób z szacunkiem i pomoc w wyjściu z nałogu.
To całkiem ironiczne, bo określając ich mianem patologii przyczyniasz się do istnienia problemu, więc jeśli chciałbyś aby takich osób w społeczeństwie (w
  • Odpowiedz
@KyTh4: im nie zależy na społeczeństwie tylko na budowaniu swojego poczucia wartości poprzez
porównywanie się z chorymi ludźmi. Hehe zobacz jaki ćpun śmierdziel, on ćpa, ja nie ćpam, ale jestem zaj3bisty fap fap fap
  • Odpowiedz
@leszkesmieszke69: Jak to profesor Vetulani napisal:

nie używajmy słowa "narkotyki", bo narkotyki biorą narkomani, a narkomanów należy eliminować ze społeczeństwa. Mówmy "addyktogeny"

( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz