Wpis z mikrobloga

@Darkejas: nie o to chodzi ja moge bez kompa wytrzymać ale potrzebuję kompa do innych rzeczy i na nich sie nie moge skupic bo pyk i patrze a ja ogladam 5 godzine youtuba z wykopem na przemian
@traphone: no to analogicznie zrób sobie notatke która ci bedzie przypominała że masz tego nie robić i za kazdym razem jak bedziesz na nia spogladał ogladajac yt bedziesz go wylaczyał w koncu wejdzie ci to w krew.
@traphone: to zacznij myslec typu nwm kup książkę jakąś bardzo trudno, może być podręcznik akademicki nowej dziedziny która cię jakoś ciekawi i zaczniją ją czytrać np 4h dziennie, jak zobaczysz jak twój umysł pracuje w porównaiu do tego ogłupiania przez social media wyrobisz taki krok zachecający do ograniczania tego. Ogolnie czytanie książek to najlepszy nawyk jaki można sobie wpoić potem medytacja.
@traphone: Zainstaluj sobie jakieś wtyczki w przeglądarce blokujące określone strony i daj sobie dodatkowo nagrodę jak wytrzymasz cały dzień bez zaglądania na nie. Jak musiałam się uczyć do egzaminów a za dużo czasu marnowałam na bezmyślne przeglądanie wykopu czy instagrama to usunęłam wszystkie rozpraszające aplikacje z telefonu i to pomoglo.