Wpis z mikrobloga

Nikt normalny nie właduje się w jadący samochód, bo szkoda zdrowia na "miałem pierwszeństwo".


@not_me: Chyba nie usunęli zapisu o wtargnięciu na jezdnię, dlatego w tym przypadku pieszy nie miałby pierwszeństwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Nikt normalny nie właduje się w jadący samochód, bo szkoda zdrowia na "miałem pierwszeństwo".

@not_me: no ale za nienormalnego odpowiesz tak samo jak za normalnego.

Sytuacja z wczoraj: jadę rowerem chodnikiem, przede mną kobieta, lat może 30. Do przejścia jechała niezdecydowanie, bo jechał samochód, ale jako że poczuła się pieszym i przecież ma teraz pierwszeństwo, to uznała że przyspieszy i wjedzie na pasy. Oczywiście pan w samochodzie musiał zahamować z piskiem
  • Odpowiedz
@robert5502: To akurat jest pytanie bardzo zasadne w tym kraju. Wielokrotnie zatrzymywałem się przed przejściem dla pieszych, przy którym starsze panie urządzały sobie kółko dyskusyjne. Serio. Cały chodnik, ławki obok, skwerek... A one ogromnie lubią dyskutować sobie akurat stojąc przed przejściem dla pieszych.


@ChrisClever: No i zatrzymałeś się. Nie przechodzą, to jedziesz dalej. Korona z głowy nie spadnie, jak raz taki przypadek się zdarzy. Serio.
  • Odpowiedz
No i zatrzymałeś się. Nie przechodzą, to jedziesz dalej. Korona z głowy nie spadnie, jak raz taki przypadek się zdarzy. Serio.


@AvantaR: Czekaj, czekaj. A zgodnie z jakim przepisem mogę jechać dalej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cienki137
@wykopyrek
U mnie w miescie praiwe kazde przejscie jest zle oswietlone(w nocy jest dramat, szczególnie jak ktos sie ubierze odpowiednio ( ͡º ͜ʖ͡º)). Dodatkowo sa przejscia, ktore zaslania parking, budki elektr.,budynki a o krzakach zaslaniajacy caly widok to juz szkoda wspominac nawet.

jak dla mnie to najpierw powinni oganac infrastrukture drogowa, bo glownym problemem jest niewidocznosc pieszego a nie jego przepuszczenie.

  • Odpowiedz
Mogli napisać "czekającemu na chodniku przed przejściem" i byłaby sprawa jasna.


@GaiusBaltar: no nie. Bo co to znaczy "chodnik przed przejściem"? Metr? Dwa metry? Półtora.
W tym naszym kochanym #!$%@? kraju każdy #!$%@? przepis prawa jest napisany tak, żeby w razie potrzeby policjant mógł cię #!$%@?ć na cacy.
Będzie potrzeban kasa z mandatów? Postawi się policjanta z suszarką na wyspie z przejściem między pasami drogi dwujezdniowej. Jak nie złapie cię za
  • Odpowiedz
@dominowiak: Wiesz, to był komentarz na wypoku, a nie propozycja legislacyjna. Jeśli chcesz dokładnie, to można napisać "czekającemu w promieniu 2 metrów od powierzchni przejścia dla pieszych przysługuje pierwszeństwo". Mięli na to parę lat - dałoby się opracować precyzyjną definicję, gdyby była do tego wola.

Innym dobrym przepisem, który jest źle sformułowany jest ten o wyprzedzaniu bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Widywałem nagrania pokazujące policjantów, którzy chcą dać za to mandat
  • Odpowiedz
W tym tygodniu wykopki oburzały się, że kierowcom cisnącym 100 km/h w terenie zabudowanym zabiera się prawko, bo suszarki mają granicę błędu 3 km także tego xD


@Logytaze: Oburzały się przede wszystkim dlatego, że nie ma procesu odwoławczego, i decyzja pierwszego lepszego dwudziestoparoletniego trepa bez szkoły, który jakoś się do drogówki dostał jest niepodważalna.

Nagrania z naszymi radarami, które potrafią zmierzyć 40km/h dla pojazdu, który stoi w miejscu, pewnie widziałeś -
  • Odpowiedz
Jeśli chcesz dokładnie, to można napisać "czekającemu w promieniu 2 metrów od powierzchni przejścia dla pieszych przysługuje pierwszeństwo"


@GaiusBaltar: jak dla mnie wystarczyłoby jakoś pomalować kawałek chodnika i nazwać to "strefą przejścia dla pieszych" czy jakoś tak, wtedy byłobby precyzyjnie. Jak kierowca nie widzi czy pieszy tam stoi, to niech sie zatrzyma i sprawdzi. Jak pieszy stoi i nie przechodzi, to niech dostanie 50 zł mandatu za utrudnianie ruchu.

Widywałem nagrania
  • Odpowiedz
Ustalasz, że pieszy jednak nie wchodzi, to jedziesz.


Również się zgadza.

Ale czytając ustawę równie dobrze mogę w tym momencie popełnić wykroczenie.


@ChrisClever: I równie dobrze policyjny radiowóz, stojący za tobą, odpalił by bomby i natychmiast Cię za to owe wykroczenie zatrzymał.
  • Odpowiedz
Oburzały się przede wszystkim dlatego, że nie ma procesu odwoławczego, i decyzja pierwszego lepszego dwudziestoparoletniego trepa bez szkoły, który jakoś się do drogówki dostał jest niepodważalna.


@GaiusBaltar: Dlatego polscy kierowcy nie mają rigczu. Oburza ich głupie prawo, które uderza w piratów drogowych. Nie oburza ich człowiek, który pruje 99 km/h po mieście.
  • Odpowiedz
jak dla mnie wystarczyłoby jakoś pomalować kawałek chodnika i nazwać to "strefą przejścia dla pieszych" czy jakoś tak, wtedy byłobby precyzyjnie. Jak kierowca nie widzi czy pieszy tam stoi, to niech sie zatrzyma i sprawdzi. Jak pieszy stoi i nie przechodzi, to niech dostanie 50 zł mandatu za utrudnianie ruchu.


@dominowiak: O, o - jak dla mnie perfekcyjny pomysł. Choć pomalowanie chodnika farbą w Polsce to będzie skomplikowane przedsięwzięcie.

bezpiecznie jest
  • Odpowiedz
Dlatego polscy kierowcy nie mają rigczu. Oburza ich głupie prawo, które uderza w piratów drogowych. Nie oburza ich człowiek, który pruje 99 km/h po mieście.


@Logytaze: Głupie prawo uderza we wszystkich.
  • Odpowiedz