Wpis z mikrobloga

POMOCY!!!!! Auto kręci, ale nie odpala. Odłączyłem i podłączyłem na nowo akumulator po wyczyszczeniu klem i przetarłem świece, ale ciagle to samo. Podobno może być problem z jakimś czujnikiem?
Przy „kręceniu” napięcie akumulatora spada do <10V po czym wraca na 12 jak na zdjęciu, co i tak jest lekko zaniżoną wartością moim zdaniem. Akumulator jest nowy, kupiony tej zimy. Jakieś pomysły co się mogło z----ć?
Audi A4 B5 00’ 1.8T 150 KM. Zdjęcie deski rozdzielczej po przekręceniu zapłonu.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #elektryka ale samochodowa #carboners dla zasięgu
uotafak - POMOCY!!!!! Auto kręci, ale nie odpala. Odłączyłem i podłączyłem na nowo ak...

źródło: comment_1623270554KSlM6PlHVGOqpF4Hk6qKMS.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uotafak: podejrzane coś, Jak ci napięcie spada na 10V jak tylko rozrusznik się kręci bez silnika to coś elektrycznie jest nie tak. Nie powinno tak spadać bez obciązenia
  • Odpowiedz
Nie powinno tak spadać bez obciązenia


@stassma: Rozrusznik jest całkiem dużym obciążeniem i 10V w instalacji w czasie kręcenia jest spoko.

Podobno może być problem z jakimś
  • Odpowiedz
Brakuje mu tej iskry do odpalenia.


@uotafak: Sprawdzałeś czy jest iskra czy tak strzelasz? Często problemy z odpalaniem są spowodowane martwą pompą paliwa a czasem tak padnie że pali ciężko ale po odpaleniu jeździ.
  • Odpowiedz
Rozrusznik jest całkiem dużym obciążeniem


@hellfirehe: to nie rozrusznik jest obciązeniem a silnik. Sam rozrusznik się będzie kręcił jak p----------y bez obciązenia. Dodatkowo chyba bydowa rozrusznika nie pozwala żeby się kręcił bez załączenia bendiksa. Bo to on de facto załącza obwód do kręcenia
  • Odpowiedz
Obrotomierz ani drgnie na moment


@uotafak: No to jest to jakaś wskazówka żeby się przyjrzeć czujnikowi położenia wału korbowego.
Jak mimo że auto nie odpala, nie będziesz miał żadnych błędów w komputerze, to jest to pierwsza rzecz jaką należy sprawdzić.
  • Odpowiedz