Wpis z mikrobloga

Ale mi wieśniak ze straży miejskiej podniósł ciśnienie. Raz wyprzedził mnie niezachowując odstępu na dodatek na przejściu dla pieszych, po czym zaraz zaczął hamować wymuszając na mnie zwolnienie, potem znów wyprzedził rowerzystkę praktycznie na gazetę. Po czym pod koniec skręcił w boczną uliczkę, ja jechałem sobie dalej główną, wyjechał za mną i podczas dojeżdżania do świateł znów mnie wyprzedził niezachowując odstępu tylko po to żeby zajechać mi drogę i skręcić w prawo. Mam nagrany jego ryj więc nie ma opcji żeby się wykpił że nie wiadomo kto prowadził.
#rower #polskiedrogi #zalesie

Czy wysyłać na stop agresji drogowej?

  • Tak 88.2% (90)
  • Nie 11.8% (12)

Oddanych głosów: 102

  • 15
@alteron: Ok, trzy sprawy:
1) Wyprzedził cię #!$%@? i biorąc pod uwagę, że to staż miejska to #!$%@? jest wskazana.
2)

po czym zaraz zaczął hamować wymuszając na mnie zwolnienie,


Przecież miał przed sobą drugiego rowerzystę. Co to za #!$%@? zwrot "wymuszać zwolnienie"? Masz dwa kółka obcisłe gacie i nikt przed tobą nie ma prawa zwalniać? Uważaj, bo kierowcy za tobą nie będą zwalniać przez jakiegoś rowerzystę. Też mogą mówić, że
@pawelpablito: w sumie to chętnie bym nawet zapłacił gdyby policjant się do czegoś przyczepił ale wątpię, tylko po to żeby ten wieśniak dostał 10 pkt za wyprzedzanie na pasach i potem 200 zł + 2x 300 za niezachowanie odstępu. Gdzie zmieniłem pas ruchu bez sygnalizowania btw?
do obowiązku jazdy przy prawej krawędzi,


@pawelpablito: możliwie blisko prawej krawędzi, więc tutaj każdy może uznać sobie co oznacza "możliwie". Nikt nie zmusza nas do jazdy po piachu, studzienkach etc. Ten przepis nie jest też specjalnie napisany dla rowerzystów, to jest ogólny przepis dot. każdego uczestnika ruchu drogowego. Wystarczy przejechać się jakąś trzypasmową drogą, żeby zobaczyć jak nagle kierowcy z rejestracjami i OC o nim zapominają i wszyscy lecą środkowym pasem.
@alteron: Generalnie jak wrzucasz nagranie do sieci, albo chcesz wysyłać je na popularne kanały, to warto je sobie obejrzeć i się chwilę nad nim zastanowić, już na chłodno. Po pierwsze sytuacja musi być w 100% czysta z twojej strony, tutaj nie jest, a argumenty podali wyżej. Po drugie, manewry są nieprzepisowe, ale nie są to sytuacje jakoś nadzwyczajne, które musi oglądać cały świat.
Jak dla mnie możesz wysłać zgłoszenie na Policję.
@alteron: też podniósłby mi ciśnienie i rozumiem Twoja frustracje. Mocno irytujące wyprzedzanie na czerwonym świetle i zaraz skręt w prawo. Aczkolowiek odradzam wysyłac do SAD. Oprócz wczesniej wspomnianych wykroczen policjant może Cię ukrac za niezatrzymanie się przy znaku stop widocznym na początku filmu.
Tylko nie powiesz mi, że w 0:24 czy w 0:42 nie dało się jechać bliżej prawej krawędzi


@pawelpablito: Tu akurat chciał zwrócić na siebie uwagę kierowcy, więc wyjechał tak żeby go zobaczył w lusterku. Można uznać, że działał w stanie wyższej konieczności w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Serio, nie ma się tu czepiać, SM powinna dawać przykład a jeżdżą jak idioci.
@alteron:
No to lecimy:
1. Niezatrzymanie pojazdu w związku ze znakiem B-20 „stop - 100 zł
2. Zajmowanie więcej niż jednego, wyznaczonego na jezdni, pasa ruchu - 150 zł
3. Niestosowanie się do znaków P-21 - 100 zł.
4. Naruszenie obowiązku jazdy prawostonnej - od 20 do 500 zł.
5. Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu - od 20 do 500 zł.

A teraz Straż miejska
1. Wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem