Wpis z mikrobloga

  • 4
@naataliaa strata pieniędzy, tylko klimatyzator schłodzi powietrze ( ͡° ʖ̯ ͡°) nawet taki przenośny, z rurą wyrzucaną przez okno będze w porządku
  • Odpowiedz
@naataliaa: szukałem do siebie do mieszkania czegoś ale gdzie nie trafiałem na opinie tych klimatorów to każdy pisał że to bardziej bajer niż urządzenie które chłodzi, mówili że zbija temperaturę o 2-3 stopnie a do tego produkuje dużo wilgoci. Ostatecznie zrezygnowałem lepiej kupić używany klimatyzator za 6 stówek
  • Odpowiedz
@naataliaa: żaden klimator, klimatyzer i inne klimaezogówno nie schłodzi ci mieszkania. Zasady termodynamiki są nieubłagane.

Tylko prawilna klimatyzacja, stała lub przenośna. Wyrzut ciepła koniecznie za okno.
  • Odpowiedz
Kwestia jest taka, ze chciałam to jednak trochę taniej rozegrać (,)


@naataliaa:
albo tanio albo dobrze

schłodzi mi powietrze w otwartym, dużym pomieszczeniu.

chłodno w miejscu nawiewu, nie za zdrowo, nie ma to sensu
  • Odpowiedz
@naataliaa: to wszystko działa na tej samej zasadzie, miesza powietrze jak zwykły wentylator dodatkowo generując wilgoć bo wykorzystuje wodę która ma niby schładzać powietrze. Bez sensu tym bardziej że poza sponsorowanymi filmami na youtubie, jak trafiałem na jakiś sensowny film o tych klimatorach to wypadały na poziomie dużego zwykłego wentylatora za 100zl który przynajmniej nie stwarzał ryzyka grzyba w pomieszczeniu
Klimator/klimatyzer to jest to samo
Klimatyzator to klimatyzacja i tylko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@naataliaa: to wszystko poprostu wieje na montaż szmatę, woda paruje i ochładza powietrze ale robi się wilgotno. Możesz kupić klimatyzatora przenośny, który ma taką gruba rurę która trzeba wystawić na zewnątrz. Jest tańszy niż split i łatwiej go potem sprzedać. Ale ta rura malo wygodna, trzeba jakieś specjalne triki robić żeby to wprowadzić np za okno
  • Odpowiedz
@naataliaa: ew. możesz sobie kupić osuszacz powietrza ze sprężarką i tym obniżyć temperaturę odczuwalną. Kiedyś włączyłem klimatyzacje na tryb osuszania i była duża różnica między wilgotnością 70% a 35% chociaz temperatura spadła tylko o jakieś 0,5 stopnia. Ale niech ktoś mądrzejszy się o tym moim pomyśle wypowie
  • Odpowiedz
@derekperek122: Kwestia jest taka, ze chciałam to jednak trochę taniej rozegrać (,)


@naataliaa: jak wsadzisz do pomieszczenia coś co podłączysz do prądu i nie będzie miało wyprowadzenia na zewnątrz to jedynym co osiągniesz będzie wzrost temperatury ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@naataliaa jesli urzadzenie nie ma wyrzutu generowanego ciepła za okno to jest tylko drogim wentylatorem ktory bedzie Ci mieszal powietrze i oddawał swoje ciepło.
Przerabiałem taki syf i w koncu kupiłem klimatyzator.
  • Odpowiedz