Wpis z mikrobloga

Hej, witam #bloksimsow po małej przerwie. Akurat mam tydzień urlopu więc pomyślałem że miło by było odświeżyć (thx @Felonious_Gru i @PyraPrzeznaczenia za motywację)

Dzisiaj na tapetę wleciał typowy blok pracowniczy stawiany w latach 80 w mniejszych miastach typu Pionki, Garwolin, Iława, Dęblin, Mława itd czyli maksymalnie uproszczony i niezbyt wysoki żeby do minimum ograniczyć koszty wynajmu dużych żurawi do montażu - oprócz wielkiej płyty w późnych latach 80 budowano je także z suporexu i od razu ocieplano 5cm wartswą styropianu ale tutaj akurat realizacja w mojej ulubionej wielkiej płycie :) Metraż tych dwupokojowych klitek nie zachwyca, ale były to bloki budowane zazwyczaj własnym sumptem przez duże przedsiębiorstwa dla swoich pracowników więc miało być dużo a jakichkolwiek mieszkań bo każdy lokal był na wagę złota :)

Z tego co się kręciłem po Polsce to w większości te bloki zamieszkiwane są już przez emerytów, no bo dostawali je w latach 80 jako pracownicy - brak tam jakiejkolwiek patologii ale przez wczesne wykupienie ich przez mieszkańców z rąk upadających przedsiębiorstw brak tam jakichkolwiek remontów czy inwestycji przez co są one dość zadbane, mają jakieś tam ławeczki, ogródeczki, ale mocno niedoinwestowane i zazwyczaj jeszcze niedocieplone :)

PS: Przez najbliższy tydzień wejdzie jeszcze kilka postów plus historyjki więc trzymajcie oko na tagu :)

#gry #simsy #thesims #grajzwykopem
MarianoaItaliano - Hej, witam #bloksimsow po małej przerwie. Akurat mam tydzień urlop...

źródło: comment_1623001650xq7IrsibqdJox7VOGEQpWj.jpg

Pobierz
  • 51