Wpis z mikrobloga

20 czerwca odbędą się wybory prezydenckie w Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym w dniach 19 VI (od godziny 00.00) – 20 VI (do godziny 20.00) w Wykop.pl obowiązuje cisza wyborcza. Prosimy o niepublikowanie materiałów sondażowych, o nie zachęcanie do głosowania na konkretnych kandydatów i partie. Równocześnie przypominamy, że odpowiedzialność prawną za opublikowane treści ponosi autor wypowiedzi.

(zgodnie z prawem ten, kto w czasie ciszy wyborczej poda wyniki przedwyborczych sondaży, podlega karze grzywny od 500 tys. do 1 mln zł. Grzywna grozi także za prowadzenie agitacji w czasie ciszy wyborczej

do 5tys. zł)
  • 288
Właśnie się zastanawiałem jak rozwiążecie tą sprawę. Podejrzewam że administracja będzie musiała wejść na wysokie obroty, gdyż na pewno znajdzie się niejeden napaleniec na agitkę.
@maxmaxiu - Wykop nie jest wyspą na oceanie i Wasze wypowiedzi są przecież ogólnie dostępne. Dlatego NAPRAWDĘ, biorąc pod uwagę wysokość grzywny i to, że nikt w internecie nie jest anonimowy, radzę się 10x zastanowić, bo konsekwencje będzie ponosił autor znaleziska czy komentarza....
ale ze co, nie moge sobie walnac kommenta i powrzucac na karocza i komocha? albo wyrazic swoich pogladow? czy jest gdzies dokladnie nakreslone, co mozna a co nie w sieci podczas ciszy robic?
No ale przecież wykopanie znaleziska, to jest tylko podanie linku, linku do rzeczy, która była opublikowana PRZED ciszą, czyli ma jak najbardziej prawo do bycia dostępną. To nie jest wieszanie NOWYCH plakatów czy prowadzenie NOWYCH sondaży, a jedynie pokazanie: O, patrz, na tym słupie wisi plakat, zawieszony jeszcze przed ciszą wyborczą, a tu jest sondaż przeprowadzony przed jednym tygodniem.

Więc w czym problem?
Hmmm… A mnie tak zastanawia. Czy Wykop podlega pod to prawo? Przecież to jest niczym forum, moderowane przez użytkowników (mam na myśli dodawanie znalezisk). I czy jeżeli na przykład na gg ustawię sobie opis, lub wyślę komuś wiadomość namawiając do głosowania, lub na facebooku coś opublikuję, też podlegać będę karze? Poważnie pytam!
Co za niekonsekwencja! Piszecie "niepublikowanie", ale dalej "nie zachęcanie". Przypominam Administracji, że nie z rzeczownikami odczasownikowymi zawsze piszemy łącznie.
A podczas ostatnich wyborów to jak było? Naruszeń w necie sporawo (chociażby wpadka tvn24.pl z wynikami wyborów), a chyba nikomu kary nie dowalili (ja o tym przynajmniej nie słyszałem).
Koszalin, wpadka tvn to było na kilka chwil przed końcem ciszy i dlatego nie ma sensu w tym szukac jakiegoś umyślnego działania. U nich na forum nie przeszła jednak żadna wypowiedź w okresie ciszy wyborczej z agitką polityczną.

Na Wykopie moderacja wypowiedzi jest raczej niemożliwa, nikt nie będzie zamykał portalu, ale ja bym lepiej trzymał przez te dwa dni moderatorów, bo na pewno pojawi się jakiś troll, który zza TORa czy czegoś
nareszcie . użytkownicy tacy jak rekips czy globalne_ocieplenie będą zmuszeni wyjść z domu i dać sobie spokój ze spamowaniem . mam tylko nadzieję , że nie skrzywdzą jakiegoś przechodnia w celu wyładowania frustracji

. te dwa dni z wykopem będą piękne i będę chiał jak najdłużej utrwalić je w pamięci.
a właśnie, żeby nie było podaje OSTATNIE wyniki sondaży przedwyborczych:

Józef z Chmielna - 43%

Krystian z Kluczborka - 21%

Jolanta z Pabianic - 11%

Miłosz z Zywca - 5%

inny kandydaci - 2%

frekwencja - 2%
To póki jeszcze mogę, to sobie napiszę:

pomimo wielu aspektów w których JKM mi się nie podoba i pomimo tego, że moim zdaniem nie nadaje się na prezydenta to zagłosuję na niego, aby pokazać że nie jest tak marginalizowany przez ludzi jak przez te pieprzone media. Nawet jak dostanie 5 %, to będę dumny z moich pierwszych wyborów i będę dumny że byłem jednym z tych 5 %
@KochanekModeratora: To dobrze, ma 8 lat dopiero.

Po prostu teksty typu: "ah, sorry, nie mogę, jutro odchodzę od komputera, żeby spotkać się z dziewczyną" są śmieszne.

Wybaczcie te głupie dyskusje, ale ćwiczę przed ciszą wyborczą rozmowy na tematy odległe od JKM. :P