Wpis z mikrobloga

20 czerwca odbędą się wybory prezydenckie w Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym w dniach 19 VI (od godziny 00.00) – 20 VI (do godziny 20.00) w Wykop.pl obowiązuje cisza wyborcza. Prosimy o niepublikowanie materiałów sondażowych, o nie zachęcanie do głosowania na konkretnych kandydatów i partie. Równocześnie przypominamy, że odpowiedzialność prawną za opublikowane treści ponosi autor wypowiedzi.

(zgodnie z prawem ten, kto w czasie ciszy wyborczej poda wyniki przedwyborczych sondaży, podlega karze grzywny od 500 tys. do 1 mln zł. Grzywna grozi także za prowadzenie agitacji w czasie ciszy wyborczej

do 5tys. zł)
  • 288
Właśnie się zastanawiałem jak rozwiążecie tą sprawę. Podejrzewam że administracja będzie musiała wejść na wysokie obroty, gdyż na pewno znajdzie się niejeden napaleniec na agitkę.
@maxmaxiu - Wykop nie jest wyspą na oceanie i Wasze wypowiedzi są przecież ogólnie dostępne. Dlatego NAPRAWDĘ, biorąc pod uwagę wysokość grzywny i to, że nikt w internecie nie jest anonimowy, radzę się 10x zastanowić, bo konsekwencje będzie ponosił autor znaleziska czy komentarza....
ale ze co, nie moge sobie walnac kommenta i powrzucac na karocza i komocha? albo wyrazic swoich pogladow? czy jest gdzies dokladnie nakreslone, co mozna a co nie w sieci podczas ciszy robic?
No ale przecież wykopanie znaleziska, to jest tylko podanie linku, linku do rzeczy, która była opublikowana PRZED ciszą, czyli ma jak najbardziej prawo do bycia dostępną. To nie jest wieszanie NOWYCH plakatów czy prowadzenie NOWYCH sondaży, a jedynie pokazanie: O, patrz, na tym słupie wisi plakat, zawieszony jeszcze przed ciszą wyborczą, a tu jest sondaż przeprowadzony przed jednym tygodniem.

Więc w czym problem?
Hmmm… A mnie tak zastanawia. Czy Wykop podlega pod to prawo? Przecież to jest niczym forum, moderowane przez użytkowników (mam na myśli dodawanie znalezisk). I czy jeżeli na przykład na gg ustawię sobie opis, lub wyślę komuś wiadomość namawiając do głosowania, lub na facebooku coś opublikuję, też podlegać będę karze? Poważnie pytam!