Wpis z mikrobloga

20 czerwca odbędą się wybory prezydenckie w Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym w dniach 19 VI (od godziny 00.00) – 20 VI (do godziny 20.00) w Wykop.pl obowiązuje cisza wyborcza. Prosimy o niepublikowanie materiałów sondażowych, o nie zachęcanie do głosowania na konkretnych kandydatów i partie. Równocześnie przypominamy, że odpowiedzialność prawną za opublikowane treści ponosi autor wypowiedzi.

(zgodnie z prawem ten, kto w czasie ciszy wyborczej poda wyniki przedwyborczych sondaży, podlega karze grzywny od 500 tys. do 1 mln zł. Grzywna grozi także za prowadzenie agitacji w czasie ciszy wyborczej

do 5tys. zł)
  • 288
generalnie kary za złamanie ciszy są śmieszne - a poza tym moim zdaniem uważam, że policja nie powinna się zajmować taki pierdołami tylko prawdziwymi przestępstwami
Szkoda, ze administracja Wykopu nie wprowadzila calorocznego zakazu politykowania, bo od jakiegos miesiaca ten portal zamiast ciekawych linkow na stronie glownej zawieral bzdetne informacje fanatykow roznych ugrupowan politycznych...
Nie rozumiem tej ciszy wyborczej. Przecież było już tyle tych materiałów sondażowych, że się w głowie nie mieści. Cisza powinna trwać miesiąc! Ew. nie powinno być żadnych spotów, plakatów kandydatów czy sondaży - same debaty. Człowiek sam musi wiedzieć na kogo zagłosować a nie głosować bo tak było w sondażach.
Tak, Pol753, to też mnie dziwi. Jakie znaczenie ma taka 1dniowa cisza. Hm, podobno na sam koniec najwięcej osób zmienia decyzję, ale tak czy tak to jest tylko jeden dzień... Ale z drugiej strony, gdyby miała trwać miesiąc, to Korwin by się w ogóle nie pojawił w TV. :P :P
@zoliax:

Dobrze, jeśli ludzie mają chwilę wytchnienia od wszystkich materiałów wyborczych, cisza, spokój ułatwiają podjęcie właściwej decyzji. Chodzi o to, żeby mieli chwilę na prawdziwe, niezależne wsłuchanie się w siebie i zastanowienie się.
@argothiel Heh, gdybym potrzebował chwili wytchnienia, to po prostu wyłączyłbym komputer, TV, odłożył gazetę i posłuchał muzyki czytając książkę. (A jeszcze potrolluję i ironicznie dodam:) ale dobrze, że państwo o mnie dba.
Hm, wbiegamy, wybieramy jedną z opcji:

1. mordujemy męską część komisji, gwałcimy żeńską... lub odwrotnie

2. nie patrzymy na płeć, bierzemy rzyć, a potem życie... W tej lub innej kolejności

A potem kreślimy milion krzyżyków przy wykopowym kandydacie na każdej z kart.

Voila.
heloł, prawo nie zabrania dopisywani9a czego kolwiek na kartach, ważne by był po prostu prawidłowo oddany głos czyli postawiony krzyżyk tylko przy jednym kandydacie, dwie kreski przecinające się i tyle,

a na reszcie karty wyborczej można robić co sie chce,

by nie być gołosłownym: http://www.youtube.com/watch?v=Kdfmyjkl23c

dopisujcie co chcecie
Może lepiej wstrzymać się z komentarzami do oficjalnych wyników? Homo Homini określało przed wyborami poparcie Korwina na 0,7%, a Olechowskiego i Pawlaka na 4-5%. Teraz Komorowski dostaje jednocześnie 40,7% od OBOP/TVP i 45,7% od TVN24, co chyba jasno pokazuje, że te sondaże mogą być obarczone dość sporą niedokładnością.
Teraz z wynikiem Korwina będzie jak z występami naszej reprezentacji w międzynarodowej piłce nożnej: "Nic się nie stało" oraz kombinowanie, kto i z kim powinien przegrać, żebyśmy wyszli z grupy :D
Nie wiem czy tak będzie. Jeżeli dostał 3% a podejrzewam, że mógł minimalnie dostać więcej to jest duży sukces. Tylko osoby żyjące w nierealnym świecie mogły myśleć, że Korwin dostanie się do II tury albo, że wygra wybory :D. Ja sam obstawiałem, że dostanie od 3 do 5 % i widać nie pomylił się za bardzo.
Na zachodzie Komora ma przewagę nad Kaczorem, a na wschodzie odwrotnie. JKM ma największe poparcie w Zachodnio-pomorskim, a najmniejsze w Łódzkim. Warszawa też nie powala ze swoim wsparciem. Co ciekawe, Bronek ma zazwyczaj większe poparcie od Jarka w dużych miastach, nawet tych na wschodzie. Podobnie wygląda sprawa z JKM. Jakieś inne ciekawe obserwacje?