Wpis z mikrobloga

20 czerwca odbędą się wybory prezydenckie w Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym w dniach 19 VI (od godziny 00.00) – 20 VI (do godziny 20.00) w Wykop.pl obowiązuje cisza wyborcza. Prosimy o niepublikowanie materiałów sondażowych, o nie zachęcanie do głosowania na konkretnych kandydatów i partie. Równocześnie przypominamy, że odpowiedzialność prawną za opublikowane treści ponosi autor wypowiedzi.

(zgodnie z prawem ten, kto w czasie ciszy wyborczej poda wyniki przedwyborczych sondaży, podlega karze grzywny od 500 tys. do 1 mln zł. Grzywna grozi także za prowadzenie agitacji w czasie ciszy wyborczej

do 5tys. zł)
  • 288
  • Odpowiedz
Co za niekonsekwencja! Piszecie "niepublikowanie", ale dalej "nie zachęcanie". Przypominam Administracji, że nie z rzeczownikami odczasownikowymi zawsze piszemy łącznie.
  • Odpowiedz
A podczas ostatnich wyborów to jak było? Naruszeń w necie sporawo (chociażby wpadka tvn24.pl z wynikami wyborów), a chyba nikomu kary nie dowalili (ja o tym przynajmniej nie słyszałem).
  • Odpowiedz
Koszalin, wpadka tvn to było na kilka chwil przed końcem ciszy i dlatego nie ma sensu w tym szukac jakiegoś umyślnego działania. U nich na forum nie przeszła jednak żadna wypowiedź w okresie ciszy wyborczej z agitką polityczną.

Na Wykopie moderacja wypowiedzi jest raczej niemożliwa, nikt nie będzie zamykał portalu, ale ja bym lepiej trzymał przez te dwa dni moderatorów, bo na pewno pojawi się jakiś troll, który zza TORa czy czegoś
  • Odpowiedz
nareszcie . użytkownicy tacy jak rekips czy globalne_ocieplenie będą zmuszeni wyjść z domu i dać sobie spokój ze spamowaniem . mam tylko nadzieję , że nie skrzywdzą jakiegoś przechodnia w celu wyładowania frustracji

. te dwa dni z wykopem będą piękne i będę chiał jak najdłużej utrwalić je w pamięci.
  • Odpowiedz