Wpis z mikrobloga

@strfkr: za każdym razem jak to słysze, że ktoś u mnie w pracy ma 25 lat i on będzie miał za 15 lat odchowane a ja będę się dopiero męczył to po prostu rzucam, że ja od paru lat jeżdżę na wyjazdy last minute, na imprezy w weekend, po robocie latam dronem a on #!$%@?ł w tym czasie z pieluchami albo stał na mrozie jak gówniak na sankach jeździł (
  • Odpowiedz
@strfkr: @MightyGoldberg: @dsomgi00: Z wieloma rzeczami tak jest. Mój tata gdy miał 50 lat powiedział, że teraz już by mu się nie chciało budować domu i dobrze, że wybudował gdy był młodszy. Z dziećmi jest podobnie. Im więcej lat tym bardziej się nie chce, bo jednak trzeba koło nich chodzić, nieprzespane noce itd.
Do dzieci najbardziej wrogo nastawiony jest wykop, bo tutaj większość 2/10 i bez
  • Odpowiedz
@Marek1991: Nie. To nie wykop jest pionierem ruchu childfree. Polska pomału wkracza w zachodnie standardy jeśli chodzi o jakość życia i zaczyna się po prostu dziać to co na zachodzie. Ludzie na chłodno kalkulując stwierdzają, że nie opłaca im się mieć dziecka, bo dzisiejszy świat oferuje zbyt dużo atrakcyjniejszych zajęć. Zobacz sobie ile osób followuje #childfree na reddicie. Prawie 1.5 miliona. Zobacz ile materiałów na zachodnim youtubie było
  • Odpowiedz
@Marek1991: No Europa ma właśnie niemały problem bo społeczeństwo europejskie ciągle się starzeje i chyba wyjątkowe kraje mają korzystny przyrost naturalny. Chciał nie chciał trzeba będzie ściągać ciemnych z Afryki gdzie współczynnik dzietności wynosi 7, żeby miał kto pracować na emerytury starych europejskich dziadków. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Marek1991: Nie żartuję. Jeżeli Europa czegoś nie wymyśli to będzie musiała podjąć takie kroki, żeby ściągać do siebie ręce do pracy. Może jeszcze my tych czasów nie dożyjemy, ale kolejne pokolenia raczej tak.
  • Odpowiedz
@dsomgi00: To już bardziej wy będziecie pracować na socjal dla murzynów, a nie oni na was xD Wystarczy, że wam będą wypłacać głodowe emerytury albo podniosą wiek emerytalny o który wykopki tak walczą.

Jest na świecie chociaż jedna gospodarka którą ciągną czarni pracownicy?
  • Odpowiedz
@strfkr 20 lat na wychowanie dziecka xD?

Zacznijmy od tego że przy jedym dziecku praktycznie nie musisz wyrzekać się żadnego że swoich dotychczasowych hobby. Kwestia logistyki i dogadania się z partnerem. Nie musicie wymyślać takich bzdur na siłę xD

Mam dwójkę dzieci, 30 lat, i czas na rodzine, dom, hobby. Kwestia zagospodarowania czasu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
No może to zabrzmi patetycznie, ale posiadanie dziecka to danie i otrzymanie od kogoś bezwarunkowej miłości, a do tego mnóstwo szczęścia (i obowiązków).
  • Odpowiedz
@MirkobIog: A co, po 18 kopniesz w dupę niech sobie samo radzi? Studia i wynajem mieszkania też kosztują. Pierwsze prace w Polszy to najniższa krajowa. Dziecko to inwestycja na 20-parę lat. A co do samego życia z dzieckiem: uprawianie sportu nawet amatorsko wiąże się z treningami 4-5 razy w tygodniu. Wyjazdy za granicę z dziećmi są o wiele mniej przyjemne niż wyjazdy we dwójkę z kobietą, lub w paczce dorosłych
  • Odpowiedz