Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Mam do dyspozycji około 500tys. - czy z takimi pieniędzmi przy obecnych rosących cenach materiałów ma sens porywać się na budowę domu?
- działkę mam,
- media nie problem,
- bez wodotrysków: 120-130m2, bez garażu, piwnicy, dach prosty, użytkowe poddasze,
- ogrzewanie gazowe, na początku bez fotowoltaiki, bez pomp ciepła itd.
W tej kwocie doprowadzę do tego, żeby zamieszkać (nie muszę kończyć wszystkiego, podjazdów, płotów itd.)?
#budujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60bb42779f68b4000a9c45e9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 17
dach prosty, użytkowe poddasze,


@AnonimoweMirkoWyznania: Ty się zdecyduj czy chcesz dach prosty czy użytkowe poddasze. Prosty dach to masz albo dach płaski albo jednospadowy. Wszystko dalej to nie jest prosty dach. Faktycznie jest popularny ale nie prosty.
@AnonimoweMirkoWyznania kolega skończył w zeszłym roku dom 130m z piwnicami i brakło mu 750k a budował na zadupiu gdzie niby tanie firmy były. W 500k można się zmieścić ja ma się tanią siłę roboczą patrz rodzina i naprawdę ekonomiczny projekt a w środku nie chcesz mieć wszystkiego w płytkach i innych luksusach.
@AnonimoweMirkoWyznania zrób kosztorys, który uwzględni koszty w max 370 tyś. reszta na zapas kosztów. Jeżeli się zmiescisz to powinno się udać, może ktoś znajomy ma jakiegoś kierownika budowy, który może się spotkać oszacować koszty- chociaż materiały obecnie drożeją z dnia na dzień, nikt Ci nie zagwarantuje cen jak przyjdzie do ich kupna. Może przy ograniczonym budżecie warto pomyśleć o projekcie, który będzie mniejszy z możliwością rozbudowy, gdyby Twoja sytuacja finansowa się zmieniła.
@Arkos12 bzdura powielana na grupach budowlanych.. buduję własnie ponad 240 m² z garażem w bryle (w Warszawie). Pełne piętro, duże przeszklenia (80m2 okien) i mam stan deweloperski bez ocieplenia i elewacji za 480 tys. (Łącznie z architektem, geodeta o każdą śrubką). (W tym okna 60k, hydraulika 60k, tynki wew 40k, elektryka 18k) I nie, wyposażenie to nie jest 2 tys za m²... Mam tak samo jedną kuchnie i dwie łazienki, jedne schody,