Wpis z mikrobloga

@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: po pierwsze, tam małe mieszkania to konieczność a nie wynik januszowania. Po drugie, tam panuje kultura bo Japończycy mają nieprzeszkadzanie innym u podstaw życia społecznego

A wiesz skąd się ta zasada wzięła? Właśnie z zagęszczenia ludności na m2. Innymi słowy ich deweloperka jest tym do czego nasza będzie dorastać przez kilkadziesiąt lat ( )
  • Odpowiedz
@onionomous: takie coś widać w wielu kwestiach.

Polska kuchnia? "Pasza dla Januszy, sama cebula i smród, ja nie wiem jak to można jeść w 21 wieku"
Azjatycka kuchnia? "Mmm makaron z cebulą, to takie zdrowe, dzięki temu w Azji żyją po 120 lat, do tego wege, same zalety"

Higiena w Polsce? "Polaki to śmierdziele, czaisz że większość nie ma nawet bidetu w domu i tylko rozmazują sobie kał w rowie?
  • Odpowiedz
Chciałbym zobaczyć chociaż jedną osobę która mówi coś takiego;-)


@Karkasonne: co do srania na ulicy to nie slyszalem nigdy ale krytykowanie polskiej kuchni i spuszczanie sie nad azjatycka jest calkiem powszechne
  • Odpowiedz
@onionomous Życie w Japonii to gówno pod wieloma względami, nawet pomimo olbrzymich pensji, ale z dwojga złego i tak są tam znacznie lepsze warunki życia niż w Polsce. Choć oczywiście nie ma nic bardziej wkurzającego niż mangozjeby, które fapią do zielonej łąki i drzewek w Japonii, tylko z tego względu, że jest to w Japonii. Nie obchodzi ich, że taki sam widok mają 2 km od swojego domu.
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski: Troche zjechałem Japonii. Widoki sa troche inne, wynika to głównie z topografii terenu oraz klimatu. Fajnie sie jedzie pociagiem po zboczu góry, w dolinie płynie rzeczka, a po drugiej stronie z gór unosi się struga pary bo wybija goraca woda. Warto mieć na uwadze, że ich góry sa bardziej zielone, niż występujace w Polsce.
Fajny tez jest klimat podróżowania, jedziesz jakimkolwiek pociagiem i jest cisza.
Polska ma inny krajobraz
  • Odpowiedz
@onionomous: Poza dużymi miastami w JP, można mieć spokojnie normalne mieszkania. Takie klitki są w centrach miast głownie. Miast, które przy pierwszym kontakcie palą styki w mózgu. Generalnie nigdzie na świecie czegoś takiego się nie spotka, prócz Azji. W Europie w ogóle, a amerykańskie czy kanadyjskie wielkie miasta z wieżowcami to zupełnie inny klimat.
  • Odpowiedz
@derylio1 No ja wiem, że jest tam inne ukształtowanie terenu, trochę inny klimat, trochę inna roślinność ale chodziło mi generalnie o to, że niektórzy psychofani z automatu uważają każdy obiekt z Japonii za najlepszy na świecie. Jest jakieś ciasne osiedle z ogromnym zagęszczeniem ludności, z którego Japończyk bardzo chciałby wyjechać, a ktoś z zachodu się zachwyca, że to cudowny raj na ziemi.
  • Odpowiedz