Wpis z mikrobloga

Pan IPAni
Piwo obecne na rynku już 6 lat. Miks pszenicznego z IPĄ od Trzech Kumpli. Barwa złota. Nieprzejrzyste, ale bez zanieczyszczeń i zawiesin. Aromat wyraźny, apatyczny, oczywiście cytrusowy. Lekkie nuty kwiatowe, kwasowość, świeżość cytryny. W smaku dominują cytrynowe i kwaskowe akcenty. W tle czuć pszenicę. Goryczka wysoka o profilu cytrusowym. Przy pierwszym łyku przed wejściem goryczki mamy wrażenie, że jest lekko słodkie. Nic bardziej mylnego. Goryczka jest wyraźna. Kwaskowy posmak podczas degustacji ciągle obecny. Bardzo orzeźwiające. Piwo jest jednocześnie treściwe i orzeźwiające, a to nie udaje się wszystkim. Wracając do orzeźwienia - serio jest dobre, jakby pić single-hopa na citrze. Pszenica jest tutaj w tle, więc fani pszenicznych się raczej zawiodą, ale na szczęście ja gustuję bardziej w IPAch :-)
Podsumowując: Wspaniały cytrynowy zapach z odrobiną aromatów kwiatowych, goryczka wyraźna, jak na czystą IPĘ to przeciętna, ale pamiętajmy, że to nie jest czysta IPA. Za to super cytrynowo-kwiatowa. Dla mnie bomba. Jeśli chcecie zarazić ciekawszymi piwami koncerniakowych wyznawców, to myślę, że nada się do tego idealnie. Podobnie zresztą jak Meadows of Heaven.

#piwo #craftbeer #pijzwykopem #ocenpiwo
Pobierz
źródło: comment_1622734165EG8Mw4tRaMqKxQpC7Rbk5G.jpg
  • 3