Wpis z mikrobloga

Hej mirki, macie jakieś mądre podpowiedzi dla mnie, tzn.:
- pracuje w wielkiej firmie z branży CNC, zarabiam mało, mam problemy z uzyskaniem podwyżki,
- miasto do 100k,
- prawo jazdy wszystkich kategorii od A do D+E,
- kawaler, 26 lat,
- dyplomy technika rachunkowości (rok doświadczenia), technika mechanika (5 lat doświadczenia),
- programowanie CNC, tokarki, frezarki - bez problemów,
- kodeksy pracy, księgowanie, itd. - bez większych problemów,
- praktyki w Niemczech, Chinach,
- angielski, niemiecki - podstawy potrzebne do przeżycia,
- od tego roku chciałbym zacząć studia w kierunku rachunkowości lub informatyki.
Chciałbym zmienić coś w życiu, głównie ze względu na płace.
Nie mogę sobie pozwolić na ciągłą nieobecność w domu, w okolicy praca jedynie jako kierowca pl+zagranica, wózek na magazynie albo wykładanie towaru.
Podpowiecie ze swojej perspektywy, co byście zrobili w podobnej sytuacji?
#praca #kiciochpyta #cnc #prawojazdy
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kownjjo: mój znajomy rzucił informatykę i został spawaczem dzięki szkoleniom, ostatecznie nawet wyjechał do Kanady :) wrócił i został testerem oprogramowania po dyplomie, bo mu plecy wysiadły, może byś myślał podobnie?
@kownjjo: Zmiana miejsca zamieszkania? Roześlij swoje portfolio po firmach w większych miastach, sami się odezwą i prawdopodobnie zdziwisz się jakie pieniądze Ci zaproponują. O ile faktycznie masz takie referencje.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kownjjo: CV wydaje się całkiem dobre. Wyjedź do większego miasta i nie bój się zażyczyć sobie stawki o jakiej nawet nie marzyłeś u siebie. Albo zagraj na blef i powiedz w obecnej firmie, że znalazłeś lepszą ofertę i się zwalniasz. Wtedy dają podwyżki. Ale istnieje ryzyko, że Janusz nie zapłaci choćby nie wiem co i i tak będziesz musiał szukać nowej roboty.
@kownjjo do UK się spóźniłeś o pół roku więc zostaje ci unia, bierz się za języki, jakiś intensywny kurs w wakacje i na jesień pakuj się i tyle,
Studia olej, za granicą nikt nawet nie spojrzy na twój śmieciowy dyplom z wyższej szkoły czegoś tam w Koszalinie czy innej Łomży
Jako kierowca wszędzie znajdziesz pracę w Europie i to może być twój punk zaczepienia, będziesz jeździł, poduczysz się języka i w między