Wpis z mikrobloga

@zaslav: też tak kiedyś czytałam, ale później w UK poznałam 50 latka, który zaczął się uczyć angielskiego przed 40 i brzmiał naprawdę dobrze jak na rozpoczęcie nauki w tak późnym wieku.
@interpenetrate: nie wiem czy znajdziesz logopedę, ale uważam że z odpowiednim samozaparciem powinieneś dać radę. Masz słowniki w których napisana jest wymowa, do tego większość z nich ma nagraną wymowę (plus Google przeczyta Ci całe zdania). Ćwicz, powtarzaj, możesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@interpenetrate: niestety (albo i stety) my jako logopedzi nie jesteśmy w stanie pomóc w poprawie artykulacji głosek niewystępujących w języku polskim. Musiałbyś się udać do logopedy języka angielskiego, lecz raczej u nas w kraju ich nie uświadczysz :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@interpenetrate: a próbowałeś może zajęć u native speakera (tylko takiego prawdziwego, a nie Polaka, który jest na poziomie C1)?
Idealnego akcentu i wymowy nigdy nie osiągniesz ponieważ ze względu na swój wiek nie masz już tak otwartego na wszystkie dzięki słuchu fonemowego, ale zawsze możesz próbować zbliżyć się do perfekcji, zwłaszcza, że jak sam wspominasz - największy problem masz z wymową konkretnych słów, a to jest akurat najprostsze do wypracowania ;)