Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piterszoniusz: Tylko jeszcze przypomnijmy, że państwo z gówna i kartonu obudziło się po raz kolejny z ręką w nocniku, po tym jak wpierw uchwalili małe tablice, a dopiero potem ograniczenia na nie.
Janusz januszowi januszem xD
  • Odpowiedz
@Gorion103: Sam sobie odpowiedziałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro rozwiązanie na lata to puli tablic nie da się zwiększyć bo jest ograniczenie ze względu na ilość znaków. A biorąc pod uwagę trend, że aut jest coraz więcej to za kilka lat może ich faktycznie zabraknąć.
  • Odpowiedz
@adamszuba:
są aktualnie 3 opcje:
1. masz zwykły numer, który równie dobrze mógłby być numerem serii na jogurcie, ot jakieś tam WGR 28374, ciężej zapamiętać, nie wyróżniasz się, ot numer spełniający swoją funkcję, czyli identyfikację pojazdu
2. jeśli chcesz się wyróżnić, pokazać, że JESTEŚ K---A KIIIIIMŚ KWIII, to możesz zapłacić za wybraną przez siebię tablicę, np. C0 XDDDD, ale słowo kluc ZAPŁACIĆ (1000zł z tego co pamiętam)
3. i ostatnia
  • Odpowiedz
  • 3
@geuze U nas są dłuższe, więc byłyby nieczytelne. Lepiej byłoby wprowadzić mnieszą czcionkę i dawać normalnie z wyróżnikiem powiatu + 3 znaki np. WB 000 i weryfikować wnioski, to by Janusze się nie zgłaszali po małe. No i byłoby więcej kombinacji.

Urzędy dawały na oświadczenie licząc, że obywatele nie są z-----i i wyszło jak wyszło xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@konskyyy: ja sobie nie odpowiadałem, tylko OceanicM ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodziło mi o to, że jeśli by juz zabraklo to to by byla katastrofa dla faktycznych użytkowników dolla których to rozwiązanie jest na lata.

@tellet: niby kto sie obudził z ręką bw nocniku? Od samego poczatku to bylo niezgodne z prawem. Tylko państwo postanowiło pójść obywatelom na rękę i im zaufać. Ale zapomnieli,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CaptainPuertoRico: może po prostu nie patrze na czubek własnego nosa i wiem że jest mocno ograniczona ilość tablic. Poza tym przecież to śmiesznie wygląda, mała tablica w dużej dziurze
  • Odpowiedz
  • 1
@frez nic nie skłamał bo na początku te tablice wydawano bez oświadczeń. A auto może mieć nawet przerobiony zderzak byle było zmniejszone miejsce ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 4
@Loloman ile razy pisałem to na wykopie ala za każdym razem jak widzę taki wykrywa to napiszę jeszcze raz:
przez pewien czas oświadczenia nie były pobierane. Oświadczenie w tym wypadku nie może być pod rygorem odpowiedzialności karnej bo ustawa wymaga zwykłego oświadczenia a to jest różnica. Urzędy które pobierały takie z dopiskiem o odpowiedzialności karnej dopuszczały się nadużycia. Są tylko Dwa przypadki kiedy urzędnik może przyjąć Oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Loloman ała( ͡~ ͜ʖ ͡°) a co do tego oświadczenia to chodzi mi o dwa przypadki związane z Wydziałem Komunikacji bo w innych sprawach czy urzędach też są takie oświadczenia
  • Odpowiedz