Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 40
268 428 + 53 = 268 481

Dziś rano wpadł trening ukierunkowany na element z ktorym mam problem na wyścigach - utrzymanie chwilowych atakow/przyśpieszeń. Zawsze braknie mi chwilowej mocy i wytrzymałosci by utrzymac peleton, a potem musze gonic by wrocic do grupki. Najgorzej.
Sam trening to 5minut na okolo 90-95% ftp, następnie minuta w okolicy 150% ftp i 4 minuty na 100% ftp. Cztery 10 minutowe bloki tortur z 3 minutami regeneracji pomiędzy. Sytuacja w ktorej zawsze odpadam od grupy bo nie wytrzymuje tempa.
Pierwszy blok wyszedl zgodnie z zalożeniami, kazdy kolejny coraz slabiej.
Na koniec treningu jeszcze 4 krotkie sprinty na okolo 200%ftp.

Dawno nie dostalem takiego łomotu na treningu, 4 blok jechalem zdecydowanie ponizej założeń bo braklo pary.

Wpadlo 116 tssow i kilka #kwadraty :)

Max square: 19x19
Max cluster: 470 +2
Total tiles: 845 +2

A jutro w koncu fitting na chinarello :) Będzie walka o mozliwie jak najbardziej agresywna pozycje :)

#rowerowyrownik #hiponaszosie

Skrypt | Statystyki
  • 9
@Mortal84: Smigam po okolicy, mozna bylo sie zgadać :) akurat wczoraj odpoczywalem ale jakiś regen by kozna bylo zrobić :)
@itolek100: Tak jak @Dziaku: pisze. Prowadzi mnie trener ktory o wszystko dba, po za wykonaniem treningu i wyborem startów. Dba o odpowiednią regenerację i o to bym się nie zajechał jak np. bylem na redukcji majac deficyt na poziomie 400 kcal/dzien w okresie przygotowawczym. Mocy przez zime nie zyskałem,
@pandafix: nie mam, tag jest stosunkowo swieży. Startowalem z redukcja przy 88kg. teraz jest 69/70. Skora troche wisi miejscami ale powoli "sie wchlania" tak jakby sie kurczyla :) Ogolnie to zredukowalem z okolic 25% tluszczu do okolic 17%. Na razie stopuje z redukcja, ale po sezonie startowym rusze temat rekompozycji. Będę probowac zejsc do okolic 12% tluszczu utrzymujac wage minimalna na poziomie 67-68kg. Najchętniej okolo 70kg bym trzymal, bo jednak mam
@pandafix: obawiam sie ze utrata tkanki tluszcozwej bez utraty masy jest zdecydowanie trudniejsza. Juz teraz nad tym pracujesz? jak tak to chętnie za jakis czas podpytam o postęp i wrażenia. Ja dopiero się tym zajme od października teraz wagowy cel to utrzymanie masy w okolicy 70kg +/-1kg.
@Hipodups: na ja przez rok z 86kg na 70 zszedlem, ale potem miałem wahania ze skoczyłem do 74 a teraz 71 i celuje właśnie tak w 67-69kg, tkanka obecnie to niby 19.9% ;D Ale czuje jakby więcej było i tu nadzieje, że deficyt który wypracuje na rowerze pomoże zejść do w/w wartości wagowej.

Oczywiście to praktycznie sama dieta plus ćwiczenia po 1h, ale dieta była na niskich wartościach 1700-1900, zero alkoholu,