Wpis z mikrobloga

@jajcek:
o ile sie nie pomylilem to sklad ma taki

- Poa pratensis Baron - Wiechlina łąkowa BARON 10%
- Festuca rubra commutata BARDIVA - Kostrzewa czerwona kępowa BARDIVA 10%
- Festuca rubra rubra BARUSTIC - Kostrzewa czerwona rozłogowa BARUSTIC 30%
- Lolium perenne BARCLAY II - Życica trwała BARCLAY II 15%
- Lolium perenne BARORLANDO - Życica trwała BARORLANDO 35%

zycice w ogole bym #!$%@? z tej mieszanki 50% szajsu
@jajcek: nie no ale serio. Zycica trwala to ogolnie jest taki zapychac zeby #!$%@? kilogramow a sie nie wykosztowac przy robieniu mieszanki. Nasiona zycicy sa bardzo duze i ciezkie, wiec w kilogramie jest ich bardzo malo
Jak masz 1000 nasion zycicy to lepszych gatunkow jak wiechlina lakowa czy kostrzewy to tam odpowiednik to bedzie z 5-6 tysiecy

Jedyna zaleta zycicy jest taka, ze szybko rosnie, ale to tez powoduje ze potrzebuje
@Norskee Dobrze wiedzieć póki co zakładałem trawnik z myślą że może go zryje za 2-3 lata ale zobaczymy jak to będzie wyglądać. Może wtedy zdecyduje się na coś lepszego. Dzięki za porady. Zawsze myślałem że trawa to trawa xd
@jajcek: zwykle po prostu szkoda roboty, bo wysianie trawy to juz sam koniec w porownainu do zrycia tego co bylo i przygotowania i szkoda sobie problemy robic wtedy slaba mieszanka
@jajcek: nie słuchaj się pseudo ogrodników. W tamtym roku kupiłem specjalną mieszankę od takiego ogrodnika znawcy, co mi makaron na uszy nawijał i nie dość, że ujowo rosło, bardzo nierównomiernie, to jeszcze sporo w ogóle nie wykiełkowało. W tym roku z ciekawości kupiłem tego substrala sportowa samo zagęszczająca 5kg za 130 coś zł. Wysiałem tym puste miejsca, zagrabiłem delikatnie i raz dziennie w nocy podlewałem, chyba że był deszcz to nie.
@spacja_enter: XDDDDd
No yak, bo gownotrawa zycica kielkuje po tygodniu, a lepsze gatunki 2-3 tygodnie minimum zeby w ogole bylo widac ze cos rosnie

Ale zycica trwala to gowno co najwyzej polke wyzej niz wielokwiatowe chwasty udajace trawe

podaj mi co za trawe ci polecil ten ogrodnik znawca

I nikt nie mowi ze zycica nie wyrosnie, bo wyrosnie, tylko z czasem sie przerzedza i trzeba ja dosiewac, jest nieprzyjemna w dotyku,
@Norskee: ja nie mam pojęcia co tam za mieszanka jest, ale ślepy nie jestem i widzę różnicę w tamtej trawie którą mi polecał koleś od trawy, a w tej, która nie dość, że jest ładnie zielona, gęsta to i dodatkowo miła w dotyku, jakby się po miękkim dywanie chodziło.
@spacja_enter: efekt dywanu to dają wiechliny a nie życice
zresztą jak widzisz wyżej. wiechlina jest w tej mieszance, ale jest 50% gówna zaptchacza życicy trwałej a zamiast 50% tego gówna mogło być po 25% wiechliny i kostrzewy więcej

Zreszta wiechliny i kostrzewy wypychaja zycice w trawniku i po jakims czasie nic ci tej zycicy nie zostanie bez dosiewania
@plamek1989: ja bym polecal samemu sobie ogarnac mieszanke bazujac na charakterystyce konkretnych gatunkow i wymagan

https://sklep.grasslandfarms.pl/category,nasiona-trawy

ew. z gotowcow
https://sklep.grasslandfarms.pl/category,mieszanki-nasion-traw

Dark jest dosc zroznicowana i ma tylko 10% zycicy
Elite skalda sie tylko z wiechliny co moze stwarzac ryzyko kiedy gleba nie bedzie taka jak trzeba, wiec raczej odradzam jak chce sie miec spokoj. Wiadomo, im wiecej roznych odmian tym wieksza szansa ze jak jeden gatunek w ktoryms miejscu z jakiegos