Wpis z mikrobloga

@FlasH: W sensie co ma nas oburzać? Jeśli Cię to bawi to spoko. Dla katolików to raczej będzie przykre niż oburzające, że można być dorosłym człowiekiem i śmiać się z czegoś takiego XD Albo może nie przykre lecz zadziwiające, ja tam nie wiem. Odkąd jestem na wykopie to nic mnie nie dziwi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Gdyby ktoś chciał gadżet to by zrobił sobie cokolwiek, a nie ukrzyżowanego Jezusa i z niego stworzył transformersa.


@lilitch123: zdaje się, że to zrobił koleś, który projektuje transformersy. Może uznał, że ciężarówki, które zmieniają się w roboty to nuda i postanowił zrobić coś oryginalnego?

https://jizaitoys.seesaa.net/index-10.html

A dlaczego katolicy tak paranoicznie zareagowali na Matkę Boską z tęczową aureolą?
  • Odpowiedz
A dlaczego katolicy tak paranoicznie zareagowali na Matkę Boską z tęczową aureolą?


@FlasH: Bo ponownie, to jest Sacrum. Katolicy nie powinni mieć nic do osób homoseksualnych, ale do czynów homoseksualnych. Ciężko jednak oderwać kogoś kto popiera tęczowy aktywizm i należy do Kościoła. Zatem nie bardzo wiem jak te dwie sfery się łączą. Oburzenie nie potrzebne, ale to samo jest w drugą stronę. Dla niektórych to może być przejaw braku szacunku
  • Odpowiedz
Ciężko jednak oderwać kogoś kto popiera tęczowy aktywizm i należy do Kościoła


@lilitch123: zdaje się, że Franciszek nie ma z tym wielkiego problemu.
Bardzo się przez to naraził polskim katolikom... niektórzy to nawet chcieli mu wypowiedzieć posłuszeństwo. Nie dziwi Cię to?
  • Odpowiedz
zdaje się, że Franciszek nie ma z tym wielkiego problemu.

Bardzo się przez to naraził polskim katolikom... niektórzy to nawet chcieli mu wypowiedzieć posłuszeństwo. Nie dziwi Cię to?


@FlasH: Ale co mnie nie dziwi? Zachowanie papieża z RIGCzem, czy oburzenie polskich katolików? Bo raczej wyznacznikiem jest to co głosi papież, a ten obecny akurat ma podejście bliskie Jezusa. Jest mega otwarty i pokazuje jak powinna wyglądać miłość do bliźniego, ale
  • Odpowiedz
przykre dla mnie jest, że można być dorosłym i klękać przed księdzem


@Can_I_help_you: ¯\_(ツ)_/¯
Ty klękasz codziennie przy włączaniu komputera, sięganiu po papierosa czy przy piciu kolejnego piwka. Po prostu masz inne priorytety i inne potrzeby. Poza tym nikt nie klęka przed księdzem jako człowiekiem, tylko przed Bogiem, którego on reprezentuje (przykład np. Najświętszego Sakramentu).
  • Odpowiedz
@FlasH ja katolikiem bynajmniej nie jestem a Kosciolem, szczegolnie polskim gardze ale nie rozumiem czemu to ma sluzyc.
Tak samo jak ateisci chca zeby nie wpieprzac sie z wiara w sfere publiczna tak nalezy uszanowac wierzacego.
Takie prowokacje nie sa w niczym lepsze niz popisy Rydzyka czy pisanie prawa pod to czego chce kler...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lilitch123: ale mi tego nie musisz tłumaczyć. Po prostu mi jako osobie niewierzącej nie mieści się w głowie, że w XXI wieku można tak ślepo wierzyć w bajki sprzed 2000 lat i jest to dla mnie przykre jak bardzo duży wpływ na społeczeństwo ma mafia w sutannach. Nie mówię tego, żeby Cię obrażać, bo chociaż dla mnie wiara nic nie znaczy, nie mam problemu z tym, że ludzie w coś
  • Odpowiedz