Wpis z mikrobloga

@FlasH: W sensie co ma nas oburzać? Jeśli Cię to bawi to spoko. Dla katolików to raczej będzie przykre niż oburzające, że można być dorosłym człowiekiem i śmiać się z czegoś takiego XD Albo może nie przykre lecz zadziwiające, ja tam nie wiem. Odkąd jestem na wykopie to nic mnie nie dziwi ¯\_(ツ)_/¯
@FlasH:

śmiać się? Skądże..


No nie wiem, czerpać z tego radość, uznawać za zabawne itd.

Myślisz, że ktoś to wyprodukował żeby wkurzyć katolików, czy może jednak uznał to za fajny religijny gadżet?


Myślę raczej, że nie zrobił tego ani aby wkurzyć katolików ani nie po to żeby był to fajny gadżet. Gdyby ktoś chciał gadżet to by zrobił sobie cokolwiek, a nie ukrzyżowanego Jezusa i z niego stworzył transformersa.
Ale myślę,
A dlaczego katolicy tak paranoicznie zareagowali na Matkę Boską z tęczową aureolą?


@FlasH: Bo ponownie, to jest Sacrum. Katolicy nie powinni mieć nic do osób homoseksualnych, ale do czynów homoseksualnych. Ciężko jednak oderwać kogoś kto popiera tęczowy aktywizm i należy do Kościoła. Zatem nie bardzo wiem jak te dwie sfery się łączą. Oburzenie nie potrzebne, ale to samo jest w drugą stronę. Dla niektórych to może być przejaw braku szacunku do
Ciężko jednak oderwać kogoś kto popiera tęczowy aktywizm i należy do Kościoła


@lilitch123: zdaje się, że Franciszek nie ma z tym wielkiego problemu.
Bardzo się przez to naraził polskim katolikom... niektórzy to nawet chcieli mu wypowiedzieć posłuszeństwo. Nie dziwi Cię to?
zdaje się, że Franciszek nie ma z tym wielkiego problemu.

Bardzo się przez to naraził polskim katolikom... niektórzy to nawet chcieli mu wypowiedzieć posłuszeństwo. Nie dziwi Cię to?


@FlasH: Ale co mnie nie dziwi? Zachowanie papieża z RIGCzem, czy oburzenie polskich katolików? Bo raczej wyznacznikiem jest to co głosi papież, a ten obecny akurat ma podejście bliskie Jezusa. Jest mega otwarty i pokazuje jak powinna wyglądać miłość do bliźniego, ale jednocześnie
przykre dla mnie jest, że można być dorosłym i klękać przed księdzem


@Can_I_help_you: ¯\_(ツ)_/¯
Ty klękasz codziennie przy włączaniu komputera, sięganiu po papierosa czy przy piciu kolejnego piwka. Po prostu masz inne priorytety i inne potrzeby. Poza tym nikt nie klęka przed księdzem jako człowiekiem, tylko przed Bogiem, którego on reprezentuje (przykład np. Najświętszego Sakramentu).
@FlasH ja katolikiem bynajmniej nie jestem a Kosciolem, szczegolnie polskim gardze ale nie rozumiem czemu to ma sluzyc.
Tak samo jak ateisci chca zeby nie wpieprzac sie z wiara w sfere publiczna tak nalezy uszanowac wierzacego.
Takie prowokacje nie sa w niczym lepsze niz popisy Rydzyka czy pisanie prawa pod to czego chce kler...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lilitch123: ale mi tego nie musisz tłumaczyć. Po prostu mi jako osobie niewierzącej nie mieści się w głowie, że w XXI wieku można tak ślepo wierzyć w bajki sprzed 2000 lat i jest to dla mnie przykre jak bardzo duży wpływ na społeczeństwo ma mafia w sutannach. Nie mówię tego, żeby Cię obrażać, bo chociaż dla mnie wiara nic nie znaczy, nie mam problemu z tym, że ludzie w coś wierzą.
Zachowanie papieża z RIGCzem, czy oburzenie polskich katolików?


@lilitch123: oburzenie. I to nie byle kogo. Nawet program w TVP Kultura o tym zrobili. https://vod.tvp.pl/video/sady-przesady-rozroby-u-kuby,kryzys-kosciola-czesc-2,42622325

Jak dla mnie papież super, a polscy katolicy to, no cóż, często kulturowi katolicy, którzy nie znają swojej wiary dobrze.


Myślę, że istotnym jest to, że można się dogadać. A nawet jeśli nie dogadać, to przynajmniej wysłuchać siebie nawzajem i po prostu kulturalnie pogadać. Nie ma w