Wpis z mikrobloga

Żeby walczyć z kapitalizmem i prywaciarzami, nie trzeba masowych akcji albo zmian politycznych. Czasami wystarczą takie akcje pracownicze, jak zakładanie związków zawodowych i wykupowanie przedsiębiorstw od samych kapitalistów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mała, lecz zwycięska cegiełka oraz inspiracja na przyszłość.

#antykapitalizm #syndykalizm #mutualizm
Pobierz G.....5 - Żeby walczyć z kapitalizmem i prywaciarzami, nie trzeba masowych akcji albo...
źródło: comment_1622399914WHITwvk6WyMGNAE3Wz4G02.jpg
  • 100
@Gaku745: Nie wiem, może jakiś zakład, typu jak ta woke liberalna kafejka przegra, to będziesz musiała przeczytać podręcznik podstaw ekonomii? Ja chętnie się założę. Jak po 6 miesiącach jeszcze będzie stała bez żadnych ważnych zmian (typu, #!$%@? połowy pracowników, bo się nie opłacało za tyle) to mogę przeczytać te wysrywy komunistyczne, twojej sugestii.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Gaku745:
Czekaj czekaj, czyli mówisz mi, że pracownicy założyli związek zawodowy, odkupili kawiarnię i obecnie ją prowadzą wspólnie? Tak po ludzku, odkupili? Bez rewolucji, rozkułaczania? Gdyby wszyscy antykapitaliści mieli tyle rozumu i godności człowieka, to może w końcu ten komunizm by się udał.
@Nie_RabarbaR: Ale po co? Napisałem wyraźnie że to tylko kwestia statystyk, jak upadnie to niczego nie zmieni.

Znaczy, no jak chcesz to możemy się założyć, wskaż jaki podręcznik podstaw ekonomii, i możemy trzymać taki zakład, proszę bardzo. Tylko że jak mówię, to tylko jedna spółdzielnia na million innych i służy jako przykład, a nie jako lider za którym trzeba podążać, bo trochę bez przesady. Nikt tak nie powinien podchodzić wobec żadnej
Czekaj czekaj, czyli mówisz mi, że pracownicy założyli związek zawodowy, odkupili kawiarnię i obecnie ją prowadzą wspólnie? Tak po ludzku, odkupili? Bez rewolucji, rozkułaczania? Gdyby wszyscy antykapitaliści mieli tyle rozumu i godności człowieka, to może w końcu ten komunizm by się udał.


@dis_gon_b_guud: No widzisz, da się. Z tym że jakieś rozkułaczania to do marksistów miej wąty, bo to nie my takie rzeczy propsujemy.
@Nie_RabarbaR: http://whiteelectriccoffee.com/#coopreopening

Swoją drogą otwarli się 1 maja, nawet baza.

https://www.google.com/maps/place/White+Electric+Coffee/@41.818515,-71.4199652,21z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x286936b202660d88!8m2!3d41.8184797!4d-71.4199553

Możesz ich tam śledzić jak ci się chce. Ale to tylko jedna kawiarnia, jedną kawiarnią nie zmienisz relacji własnościowych w całym systemie gospodarczym raczej xD Acz dobry pstryczek w nos, bo dużo ludzi na wykopie zionie jakąś gigantyczną pogardą wobec samego prospektu, że pracownicy mogą być właścicielami i menadżerami w firmie, którą zarządzają. Tak jakby te rzeczy się już nie
Pobierz G.....5 - @Nie_RabarbaR: http://whiteelectriccoffee.com/#coopreopening

Swoją drogą...
źródło: comment_16224092585aBb1yBRLEjqT01nVJjXzu.jpg
@Gaku745: No dobra, trudno jest znaleźć jakiś podręcznik ekonomii który byś przeczytała, ale książka "Kapitalizm i Wolność" Miltona Friedmana powinna być przystępna jako wstęp do wolnego rynku, a jak cie tytuł zraża bo zbytnio atakuje twoje przekonania, to "The Wealth of Nations" Adama Smitha (książka z XVIII) jest fundamentem książek o wolnym rynku (najbliżej do opowiednika manifestu komunistycznego), tyle że jak na książkę naukową przystało (a nie na jakiś z dupy
Teraz zarzuć jaki wysryw komunistyczny który powinnam przeczytać jak ta łok kafe przeżyje 6 msc.


@Nie_RabarbaR: Okej, to z mojej strony do wyboru dam ci albo Anarchosyndykalizm. Teoria i Praktyka Rudolfa Rockera, takie nie za duże, przystępne, powinno być okej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze zastanawiam się co by dać drugie, bo dałbym Zdobycie Chleba Kropotkina, ale tak średnio jestem przekonany, chociaż może być bo