Wpis z mikrobloga

Żeby walczyć z kapitalizmem i prywaciarzami, nie trzeba masowych akcji albo zmian politycznych. Czasami wystarczą takie akcje pracownicze, jak zakładanie związków zawodowych i wykupowanie przedsiębiorstw od samych kapitalistów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mała, lecz zwycięska cegiełka oraz inspiracja na przyszłość.

#antykapitalizm #syndykalizm #mutualizm
G.....5 - Żeby walczyć z kapitalizmem i prywaciarzami, nie trzeba masowych akcji albo...

źródło: comment_1622399914WHITwvk6WyMGNAE3Wz4G02.jpg

Pobierz
  • 100
@dmde: Wpis spadł z rowerka, bo w twoim wpisie ty nazwałeś mnie, cytuję, "krə tyn əm", w dodatku zrobiłeś to dwa razy. Nie było żadnego politycznego powodu, po prostu wy konserwusie nie potraficie porządnie się zachować i zwykle tak to się kończy, że wpisy wam spadają za jawne łamanie standardów moderacji. Niestety, ale w kwestii kultury, to wy nie brylujecie.
@Gaku745: ale to ty napisałeś, że firma odkupiona za pieniądze ze zbiórki nie różni się od firmy założonej na kredyt xD później dodałeś, że nie ma to wpływu na jej zarządzanie xD miałem rację, i faktycznie nie było tutaj żadnego politycznego powodu.
@Gaku745: a btw, ciekawi mnie co się stanie, jak niektórzy pracownicy zdadzą sobie sprawę, że wykonują więcej pracy od pozostałych i będą chcieli dodatkowych premii, gdy inni będą brać więcej wolnego od pozostałych, gdy ktoś będzie chciał wykonywać lżejszą pracę itp itd. Obstawiam, że powolutku wyłoni się burżuazja i za parę lat trzeba będzie ich rozkułaczyć, zakładając kolejny związek zawodowy i zorganizować zbiórkę pieniędzy kapitalistów na kolejne błędne koło ( ͡
@Flypho: masz już dwa przykłady firm spółdzielczych xD mało Ci? ciekawi mnie rozkład wynagrodzeń w takich firmach na kadrę zarządzającą i na kadrę pracującą na produkcji:D
ale to ty napisałeś, że firma odkupiona za pieniądze ze zbiórki nie różni się od firmy założonej na kredyt xD później dodałeś, że nie ma to wpływu na jej zarządzanie xD miałem rację, i faktycznie nie było tutaj żadnego politycznego powodu.


@dmde: Jakoś to inaczej zapamiętalem. Idź spać bo już chyba w pół-śnie jesteś.
ciekawi mnie rozkład wynagrodzeń w takich firmach na kadrę zarządzającą i na kadrę pracującą na produkcji:D


@dmde: Ustalają między sobą demokratycznie, zazwyczaj jakoś na zasadach proporcji, serio to nie są jakieś tajne informacje, weź wygoogluj "worker co-operatives" i dopisz coś w stylu "salaries". Jak cię ciekawi - to się kuźwa dowiedz, co, rączek mama nie dała? A podobno to socjaliści są leniwi.

Swoją drogą - jak nędzny musi być system edukacji
Żeby walczyć z kapitalizmem i prywaciarzami, nie trzeba masowych akcji albo zmian politycznych. Czasami wystarczą takie akcje pracownicze, jak zakładanie związków zawodowych i wykupowanie przedsiębiorstw od samych kapitalistów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gaku745: Jak tak ma wyglądać ta twoja walka z kapitalizmem to proszę bardzo.

Nie rozumiem też tego negatywnego nastawienia do spółdzielni w tych komciach, WTF
@Gaku745: kredyt oprócz tego, że trzeba spłacić uzyskuje się na podstawie zdolności kredytowej i czasem oceny biznesplanu. Pieniądze na zbiórce zbiera się jedynie dzięki sprawnemu marketingowi. Nie mówię że coś złego jest w zbiórkach pieniędzy, jednak startupy fundowane przez crowdfunding mają zazwyczaj znacznie mniejsze szanse na osiągnięcie sukcesu niż te dotowane przez banki czy profesjonalnych inwestorów.
@Gaku745: Ale co to ma wspólnego z antykapitalizmem?? Przecież to czysty kapitalizm. Ludzie się zebrali i wykupili na wolnym rynku przedsiębiorstwo, które teraz prowadzą w formie spółdzielni. Czyli okazało się, ze jednak i pracownicy mogą wziąć odpowiedzialność za swoje życie, zarabiać na siebie i być kapitalistami, a nie jak lewaki-krokodyle: małe raczki do roboty, ale wielka paszcza do darcia „dej, dej!” Jeszcze jakby po osiągnięciu sukcesu oddali tym ludziom, którzy wpłacili