Wpis z mikrobloga

siema mordy ,. jakiś czas temu w mojej jednej firmie zmieniłem dane na takie gdzie widnieje że mam jeszcze jedną umowe zlecenie i zarabiam tam powyżej średniej krajowej , wtedy jak to zmieniałem to jeszcze pracowałem ,ale krótko no i nie pracuje od jakiegoś czasu już tam . no i wyleciało mi z głowy że to zmieniałem , i dopiero nie dawno się pokapowałem że nie było zmienione ( ͡° ͜ʖ ͡°) , skarbówka pewnie się upomni o te pieniądze , pytanie brzmi czy do mnie czy do pracodawcy? bo nawet nie myśle ile będę musiał oddać ale pewnie z 10k będzie
#finanse #zarobki #przegryw #skarbowka #rachunkowosc #pytanie #pytaniedoeksperta #praca
#pracbaza
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grekuu: jak pracowałeś na umowie zlecenie to zleceniodawca musiał na koniec roku wystawić Ci pit-11 ile rzeczywiście zarobiłeś u nich, drugi pracodawca daje swój pit-11, jak rozliczasz się w zeznaniu pit/37 to podajesz oba źródła zarobków i wychodzi Ci ile masz do zapłaty.
Jeśli nie złożyłeś sam pit 37 to zrobiło to za Ciebie nasze państwo (dostają od pracodawców i zleceniodawców też Twojego pit 11) - możesz wejść na stronę podatkową
@nairoht: no o to mi chodzi czy skarbówka upomni się do mnie czy do pracodawcy , ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo jak do mnie to #!$%@? tam oddam im , gorzej jak do pracodawcy się upomną i to pracodawca będzie musiał oddać
@grekuu: Zgłoś ten fakt do kadr żeby płacić odpowiednie zaliczki na podatek dochodowy. Poza tym to podatek dochodowy rozlicza się o okresie rocznym, to co masz pobierane z wypłaty to są zaliczki właśnie na ten podatek dochodowy. Wszystko i tak rozliczasz przy rocznym rozliczeniu pitu wiec wtedy okaze się czy musisz coś dopłacić czy może masz jakaś nadpłatę podatku dochodowego do zwrotu.
@grekuu: bez bycia złośliwym serio poczytaj sobie jak wygląda w Polsce podatek dochodowy, to jest wiedza którą jako dorosła osoba musisz posiadać. Podatek dochodowy rozlicza się raz w roku, jeśli nawet mniejsze zaliczki płaciłeś na poczet podatku dochodowego to podczas składania rocznego rozliczenia wszystko wyjdzie (ile masz dopłacić lub ile mają ci zwrócić). Temat dotyczy dochodów z tego roku?