Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mną bubble tea ( ͡º ͜ʖ͡º) Dzisiaj symbolicznie wygrałem w Tajwan odbierając kartę permanentnego rezydenta dzięki której mogę tu żyć i robić cokolwiek chcę i nareszcie nie jestem przywiązany do nikogo pozwoleniem o pracę czy innym rodzajem wizy.

Dokładnie 5 lat i 4 miesiące temu pierwszy raz postawiłem stopę na tej wyspie, bez jakichś większych nadziei nawet na znalezienie jakiejkolwiek pracy (bo zamknięty rynek pracy, bo bez chińskiego to na pewno nie dasz rady, bo tutaj jest tylko praca dla nauczycieli angielskiego...) ot po prostu rzuciłem robotę w Polsce i wybrałem na mapie Tajwan. Wtedy zakładałem, że pewnie i tak wrócę do Polski po 3 miesiącach, tak bardzo się myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na Tajwanie przeżyłem chyba najlepsze 5 lat życia i wiem, że już na pewno będzie to co najmniej mój drugi dom do końca moich dni. Kocham tę wyspę i cieszę się, że w końcu ona w pełni pokochała mnie dając mi możliwość dożywotniego pobytu i praktycznie nieograniczonej pracy (jako nie obywatel nie mogę np. zostać policjantem)

#emigracja #tajwan #chwalesie
Pobierz fuji - Mirki pijcie ze mną bubble tea ( ͡º ͜ʖ͡º) Dzisiaj symbolicznie wygrałem w Tajw...
źródło: comment_1622226750VzEK92rGSXJM8UGNfbJHYb.jpg
  • 67
Czym się zajmujesz?


@jarezz: Tematy okołoinżynierskie dla zdolnego, acz leniwego chłopaka po AGH ( ͡º ͜ʖ͡º) Zaczynałem jako Project Manager w branży telecom a teraz przeskoczyłem do branży medycznej też jako PM. Ogólnie i w jednej i w drugiej pracy bardzo wąska i wyspecjalizowana dziedzina i chyba miałem trochę szczęścia (albo zdolności), że dostałem obie te roboty
dobre zarobki? Od wielu ludzi z Tajwanu słyszałem, że chcą wyjechać, bo na Tajwanie są niskie płace dla młodych. Planujesz sobie kupić mieszkanie na Tajwanie?


@Bubo_bubo: Kwotowo na pewno gorsze niż w Europie Zachodniej/USA, ale lepsze niż w Polsce, ciężko też porównywać, bo tutaj się po prostu żyje inaczej niż w Europie (przy minimalnym wysiłku bardzo niskie koszty życia). Tak, dla młodych Tajwańczyków zarobki są tragiczne, ale z drugiej strony większość