Wpis z mikrobloga

Tej gry chyba nie muszę opisywać... ale zrobię w razie czego :D

SUPERFROG

Bohaterem gry jest Książę, którego ukochana została uprowadzona przez złą wiedźmę, zaś on sam – zamieniony w żabę. Wszystko wydawało się stracone, do czasu, gdy Książę siedząc nad potokiem i rozpaczając nad swoim beznadziejnym położeniem, wyławia z nurtu butelkę lemoniady Lucozade (sponsora gry), po której wypiciu staje się Super Żabą (ang. Superfrog). Obdarzony niezwykłą mocą wyrusza, aby pokonać wiedźmę i ocalić ukochaną.




Wątpię, żeby ktoś w SF nie grał, więc też nie pytam, czy graliście. Jeśli nie - jest dostępna wersja HD na PCty z poprawioną grafiką i z pewnymi ułatwieniami dla nowych :) Wyjadacze znajdą też wersję z oryginalnymi planszami w tej grze.

#retrogaming #staregry #gry #amiga #winsxswspomina
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@winsxspl: na imprezach retro, jakie organizujemy pozycja obowiązkowa dla dzieciaków. Granie najczęściej kończy się płaczem i błaganiem rodziców, by kupić Amigę. :D
  • Odpowiedz
@winsxspl: Pamiętam, jak mi to kolega na początku lat 90. pokazał na Amidze. Ja, commodorowiec, jak usłyszałem dźwięk podpięty pod wielkie kolumny ich wieży, i zobaczyłem grafikę, miałem oczy na wierzchu.
Dla mnie odrobinę za szybka była, ale szło się do tego przyzwyczaić. Mam na Steam i lubię czasem do niej wracać.
  • Odpowiedz
@mango: @ranunculus: ja tam dalej gram w nią na Amidze, nie zestarzała się wcale, ponieważ ma zajebistą muzykę i piękną grafikę - jedyna odczuywalna rzecz to drobna pixeloza na monitorach CRT - ale i na to jest rada - w zależności od urządzenia które nam konvertuje do sygnału cyfrowego można włączyć poziome paski scanlines, któe znacznie redukują pixelozę.. a tak to reszta ok :) koniecznie do pokazania dzieciakom
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@winsxspl: Powiedzieć że ta gra to klasyk to jak nic nie powiedzieć. Kolorowa grafika, świetna grywalność, zapadająca w pamięć muzyka autorstwa Allistera Brimble. Muzykę z pierwszego levelu mam wykutą w pamięci.
  • Odpowiedz