Wpis z mikrobloga

Fajny wybór, zdechnąć z głodu albo #!$%@?ć w fabryce mając pięć lat xd


@pciem: A co to za wykres? Skąd ten nagły wzrost na przełomie XIX wieku? Czyżby to nie ten okropny kapitalizm doprowadził do gigantycznego wzrostu produkcji żywności i sprawił, że pierwszy raz w historii ludzkości większość dzieci mogło się najeść do syta i dożywać dorosłego wieku? hmmm
Pobierz
źródło: comment_1622117337mIwyoTlV7q2LS3MC626JHP.jpg
A inna wymyśli sobie jeszcze inne zaimki, weź się do tego przyzwyczaj i zapamiętaj


@joolekk: O ile mi wiadomo to chyba jeszcze nikt nie używa jakoś specjalnie neozaimków w Polsce, z resztą nawet nie wiem czy się da komfortowo jakieś tworzyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@amantadeusz: https://www.ukessays.com/essays/economics/reasons-rapid-population-growth-in-nineteenth.php

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Economists have provided one of the most important theoretical contributions to the study of fertility, their focus has tended towards the costs and returns of having children, the costs and availability of contraceptive methods, inter-generational wealth flow, and the conflict between investing in children or consumer
@TenTypZez: Czy on gdzieś twierdził, że ten Sybil jest nwm. chory psychicznie, że coś z nim jest nie tak, bo jest niebinarny? Czy w jakikolwiek sposób odnosił się do jego aktywizmu na rzecz LGBT?

Nie, heheszki były z tego, że pano Grzybowskie wyznaje odrażającą i brutalną, radykalnie lewicową ideologię totalitarną (o czym pisze na profilu, polecam zapoznać się ze znaczeniem tej flagi), chociaż nie wygląda jak osoba zdolna do jej siłowego
Children, especially in traditional peasant societies, represent a source of labour, income and security for their parents.


@Koliat: I co w tym takiego odkrywczego, że aż chciałeś to podkreślić? Przecież to dość wiadoma zależność.

Po prostu do mniej-więcej roku 1800 bardzo duża część dzieci nie miała nawet szans przeżyć okresu dzieciństwa. Głównie z powodu niedożywienia.
@Ekspert_od_niczego: Ja nie mowię o antyLGBT, tylko o utrwalaniu połączenia LGBT - lewica. W dodatku zawsze gdy jest mowa o negatywnych aspektach lewicy. Sybil wypłynął na wypoku jako działacz LGBT, z tego jest kojarzony, a on wstawia jego zdjęcia z podpisem "tak wygląda statystyczny lewak". Jeżeli ty nie widzisz w tym manipulacji, to zastanów się dobrze nad tym, czy jeszcze w ogóle jesteś zdolny na jakikolwiek optymizm i realne spojrzenie na
@TenTypZez:

Gdzie tu masz lewicowe poglądy?


O kuźma xD

Ty sobie jaja robisz? Anarchizm i różowo-czarna flaga to może prawica xDDDD?

Sybil wypłynął na wypoku jako działacz LGBT, z tego jest kojarzony, a on wstawia jego zdjęcia z podpisem "tak wygląda statystyczny lewak"


Ponieważ to jest zarówno działacz LGBT, jak i radykalny lewak, o czy sam pisze na własnym profilu xDD

tylko o utrwalaniu połączenia LGBT - lewica.


To połączenie jest
O kuźma xD

Ty sobie jaja robisz? Anarchizm i różowo-czarna flaga to może prawica xDDDD?


@Ekspert_od_niczego: No i powiedz ty mi, czy on się zajmuje polityką, czy językiem? Funkcjonuje w świadomości wykopków, jako polityk postulujący uspołecznienie środków produkcji, czy może neutralne zaimki w języku polskim? Jakie skojarzenia buduje zestawianie jednego z drugim? Tak działa właśnie propaganda, stopniowo, dla poddawanych jej - wręcz niezauważalnie.

LGBT nie jest lewicowe lub prawicowe, niemniej kwestie
piratyzm


@Jarkendarion: Czym jest piratyzm? Pływasz po oceanach i z opaską na oku i drewniana nogą dokonujesz abordażu na statkach handlowych? Arrrrrr!( ͡° ͜ʖ ͡°)

czemu plusujecie tak idiotyczny komentarz?


@Ekspert_od_niczego: Oni plusują każdego, kto choćby w minimalnym stopniu oponuje tym znienawidzonym 'libkom'. Taki dość prymitywny sposób na stworzenie aluzji, że jest ich więcej niż w rzeczywistości.

@TenTypZez: No to coś słabo przeglądałeś sobie mój
@Ekspert_od_niczego: Chłopie, przede wszystkim to nie każdy jest na tyle zajarany lewicą, aby rozpoznawać wszystkie flagi. Ok, przyznaje racje, ma gość poglądy lewicowe, ale to nie z tego jest znany. Ty tworzysz to połączenie na zasadzie - lewica popiera LGBT, więc musi to działać w obie strony. Nie musi xD
@Ekspert_od_niczego:

Na początku lipca 1981 władze ogłosiły zmniejszenie przydziałów żywności: na podstawie kartki można było dostać jeszcze mniej niż wcześniej. Nie zapanował głód w pełnym tego słowa rozumieniu, ale w wielu miejscowościach sytuacja była dramatycznie zła.


czytałeś to w ogóle? Masz rodzinę to popytaj czy głodowali w PRLu, ale w takim dosłownym sensie, a nie że bananów nie było.
Masz rodzinę to popytaj czy głodowali w PRLu


@BojWhucie: No w mojej rodzinie panował głód. Głód był jednym z pierwszych wspomnień mojej babci z dzieciństwa. Bo stalinowska dyktatura kradła im żywność w ramach dostaw przymusowych, zamiast uwolnić handel. Przez co mniejszym rolnikom ciężko było nawet wyżywić rodziny. Nie mówiąc już o tym, że większość z nich dawało sobie spokój ze żniwami do pewnego momentu, skoro państwo i tak kradło im większość
@TenTypZez:

No i powiedz ty mi, czy on się zajmuje polityką, czy językiem?


Jednym i drugim, skoro deklaruje się jako anarchista i promuje tą ideologię. @amantadeusz do jego działalności językowej w ogóle się nie odnosił.

Funkcjonuje w świadomości wykopków, jako polityk postulujący uspołecznienie środków produkcji, czy może neutralne zaimki w języku polskim?


Ja go widzę na oczy pierwszy raz w życiu i w moich oczach jest to przede wszystkim polityk postulujący