Wpis z mikrobloga

@BojWhucie:

czytałeś to w ogóle? Masz rodzinę to popytaj czy głodowali w PRLu, ale w takim dosłownym sensie, a nie że bananów nie było.


Coś mi się wydaje, że protesty nie były o brak bananów, zresztą protest był już w latach 80 - a nie za Stalina.

I tak, babcia mi wielokrotnie mówiła, jak jej się żyło po wojnie. I tak, ona i jej rodzeństwo głodowali, chociaż ich ojciec urabiał
  • Odpowiedz
A jeśli chcesz tropić homofobię to polecam przebadać takiego @Gaku745, który tak bardzo szanuje mniejszości seksualne, że aż brandzluje się do kraju, który raptem 20-parę lat temu wykreślił homoseksualizm z listy chorób psychicznych.


@amantadeusz: Ja się brandzluję do jakiegoś kraju?
  • Odpowiedz
I tak, babcia mi wielokrotnie mówiła, jak jej się żyło po wojnie. I tak, ona i jej rodzeństwo głodowali, chociaż ich ojciec urabiał sobie ręce po łokcie.


@Ekspert_od_niczego: po wojnie to w całej Europie żyło się kiepsko. Kartki żywnościowe obowiązywały w UK do 1954 roku. Realny głód to był w Polsce ale za sanacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BojWhucie: A gdzie niby była ta praca dzieci w 1949? Okres pracy dzieci to przede wszystkim wczesna industrializacja i wraz z bogaceniem się społeczeństwa zjawisko to zanikało. Z gruntu rzeczy państwowe zakazy pojawiały się gdy problem był marginalny.
  • Odpowiedz