Wpis z mikrobloga

Mirki, zrobiła się dyskusja u mnie w robocie. Parkujemy na ulicy po obu stronach i dzisiaj przede mną stanął jakiś pierdzik mniejszy od zwykłego auta i ja za nim stanąłem jak za normalnym autem zostawiając odstęp jakby pierdzik odjechał i ktoś inny zwykłym wozem chciałby stanąć. Inni w biurze sądzą, że powinienem przysunąć się bliżej i nie robić odstępów.

#motoryzacja #parkology #polskiedrogi
SzubiDubiDu - Mirki, zrobiła się dyskusja u mnie w robocie. Parkujemy na ulicy po obu...

źródło: comment_1622097271cTUzcDhrxq4UvefWhzGZwz.jpg

Pobierz
  • 81
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@SzubiDubiDu: moim zdaniem powinieneś się przysunąć - po pierwsze zakładasz z góry, że pierdzik zaraz odjedzie co może być oczywiście błędem, po drugie zakładasz, że to jedyny pierdzik w mieście co z pewnością jest błędem (a inny mógłby tam zaparkować sobie bez problemu), po trzecie jestem na 90% pewien, że to co narysowałeś nie wygląda tak ładnie i regularnie w rzeczywistości

Wiem że to trochę przesada, ale to tak jakby, idąc
@SzubiDubiDu: Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć.

Bo np. ja obok siebie mam taki parking, gdzie miejsca jest tak na N samochodów + prawie 1 samochód.

I jeżeli byś stanął byś bliżej to zmieścił by się dodatkowy samochód a nie wiemy czy ten jak to ująłeś "pierdzik" przyjechał na 8 h, jeżeli tak, to w ogóle nie ma to sensu.

No ale jak tu ktoś wspomniał, jest tam jakaś
@SzubiDubiDu: PS.
Dobra gdyby przyjąć nawet większą rotację i przyjąć, że nie wiesz ile pierdzików stanie na parkingu
i mając do wyboru dwie strategie

a) każdy zostawia odstęp za "pierdzikiem"
b) każdy staje blisko

wychodzi na to, że strategia b jest lepsza bo jest przecież duża rotacja i miejsca będą ciągle rotowały i nie zostaną na długo małe dziury.

wychodzi na to, że jednak Twoja strategia jest ogólnie gorsza.

Jedynie za
@SzubiDubiDu: aa, jak przy kawie to co innego. Kawa, ploty i kibelek w pracy to obowiązek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie nikt nie zwraca na parkowanie uwagi. Nawet jeśli zostawisz więcej miejsca pod wymiary swojego samochodu, ktoś przyjedzie większym i będzie się #!$%@?ć że za mało i że z kolei to twój pierdzik marnuje miejsce. Nie dogodzisz ¯\_(ツ)_/¯
Generalnie lepiej zostawić większe odstępy niż pchać się