Wpis z mikrobloga

Ciekawa rzecz (albo i nie) dla posiadaczy prawie wszystkich modeli #bmw od e9x i e6x z automatami w górę

Bardzo polecam wymienić soft w skrzyni biegów na ten od xHP. Sama operacja jest mega prosta i do zrobienia samemu

Byłem mocno sceptyczny do tego ile można wyciągnąć ze starego hydrokinetyka. W moim wypadku był to 6-biegowy ZF6HP (ale działa też z nowszym ZF8HP). Różnica w działaniu skrzyni jest mega na plus w każdym trybie. Może skrzynia magicznie nie zmienia się w dwusprzęgłówkę, ale to już niedaleko. Dużo lepiej dobiera biegi, zmiany są dużo, dużo szybsze. Czuć jakby się jechało z dużo nowszą skrzynią, w trybie sportowym dosłownie urywa dupę

Ktoś inny też korzysta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #tuning #chwalesie
Atreyu - Ciekawa rzecz (albo i nie) dla posiadaczy prawie wszystkich modeli #bmw od e...

źródło: comment_1622050060x1ItmyNn8Ass2F7WkqhyGR.jpg

Pobierz
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: dobrze wiedzieć, szykuje się do E90 LCi i właśnie trochę jestem sceptyczny co do automatu. Zawsze jakoś omijałem bo stare hydrokinetyki np. z KIA to porażka. Ale co raz więcej czytam o tych skrzyniach i ogólnie do N47 są raczej polecane no nie?
dobrze wiedzieć, szykuje się do E90 LCi i właśnie trochę jestem sceptyczny co do automatu. Zawsze jakoś omijałem bo stare hydrokinetyki np. z KIA to porażka. Ale co raz więcej czytam o tych skrzyniach i ogólnie do N47 są raczej polecane no nie?


@Koichi: 6HP jest bardzo w porządku skrzynią (a nawet bardzo dobrą), przynajmniej jak prywatnie porównuje do automatów z saabów, opli i citroenów z mniej więcej tego okresu. Do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: z N47 to tak, że benzyny nie chcę bo bezpośredni wtrysk a z diesli nie masz zbyt dużego wyboru. 330d za drogie i więcej pali.
Dlatego myślę nad 320d w tej wersji 177/184 bez xDrive i skrzynia raczej obojętna.
330d za drogie i więcej pali.


@Koichi: droższe tak, czy więcej pali to już różnie - szczególnie w trasie. Słabszego bardziej deptasz by jechał, mocniejszy sobie pyrka na niższych obrotach, nie ma ogromnych różnic na koszcie paliwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: chciałem przeznaczyć na sam samochód ok. 35 tysięcy i nie szukam cudów tylko głównie zależy mi na xenonach, fotelach sport i ciemnym środku. Jakiś M Pakiet też byłby miły ale nie jest to na pierwszym miejscu. A i srebrny lakier odpada ( ͡º ͜ʖ͡º)
330d do 35k nie kupię w dobrym stanie z pod domu od Niemca.
@BRZESZCZOTEMPOJAJAH:
1. Ściągasz apkę xHP na telefon ze sklepu play
2. Wpinasz d-kan do telefonu
3. Odpalasz apkę, postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie. Jedyne co jest tam do wyboru to mapa, czy wolisz bardziej cywilne czy sportowe. Od stage 1 do stage 4

I tyle

Jedyne co to warto to robić na wpiętym prostowniku, żeby nam bateria za bardzo nie padła w trakcie bo będzie lipa (cały proces <10 minut).