Wpis z mikrobloga

Kiedyś pisałem o kupnie domu z ogrzewaniem na podczerwień. Teraz inwestor dzwoni, ze mogę wybrać, czy chce mieć podczerwień czy pompę ciepła, bo inni zainteresowani o to pytają. Wiec, dom piętrowy 100m2 - pompa ciepła, czy maty na podczerwień pod posadzką? Całość wspierana fotowoltaika 5,5kWp #budownictwo #ogrzewanie #dom #budujzwykopem
  • 25
@AndzejGolara mam od 12 stycznia, od 19 lutego podlicznik na pompę, 300m2 podłogówki i pompa zużyła 1150kWh od tego czasu włącznie z cwu grzanym 3-4x na dzień z racji uruchomionej cyrkulacji. Obecnie cwu 300l grzeje 2x pochłaniając 3,8kWh dziennie.

Koszt 1150kWh przy taryfie dwustrefowej przy średniej kwocie 0,38zl/kWh to ok 437zl.

W domu mam średnio 22 stopnie
@AndzejGolara: mam fotowoltaikę więc fizycznie i tak nie zapłacę za ogrzewanie :)

akurat mnie przeglądu nie interesują przez 5 lat bo to z dofinasnowania i kwestie przeglądów, ubezpieczenia etc jest na barkach gminy
@waldinio: U mnie było zdecydowanie chłodniej i włączyły się grzałki wspomagające. Jestem pod wrażeniem twojego niskiego zużycia, aż trudno uwierzyć. Masz w domu kominek?
@piperek a masz taryfę dwustrefową? A jak masz to jakie masz zużycie w poszczególnych taryfach? U mnie jest ok 65-70% w taniej taryfie. Teraz jak nie grzeje jest inaczej bo ok 30% w taniej wychodzi.