Wpis z mikrobloga

W tym roku przyznam sie bez bicia poki co na moto zrobilem tylko 800-100km. Po czesci przez pogode, a po czesci przez fakt, ze kupilem drugiego gruza (tym razem 4 kolka), ktory tez mi daje sporo funu. Wiec chcialem sie tez nim nacieszyc.

No ale do konkretow - w koncu w sobote ruszam w tripa, krotko bo okolo 7-8 dni i raptem ~3000km. Ale mega ciesze sie bo w koncu bede w Dubrowniku dluzej niz 30min oraz 2 dni w Sarajewie. Wisienka na torcie bedzie jazda przez Durmitor i wyspami Pag/Brac/Hvar.

Tylko cos pogoda poki co wali w ch, no ale jeszcze sporo czasu do wyjazdu, zmienia sie miliard razy (oby) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motocykle #motomirko
Nfvr - W tym roku przyznam sie bez bicia poki co na moto zrobilem tylko 800-100km. Po...

źródło: comment_1621936795fu50jya7UEn7hEPVwMdDjd.jpg

Pobierz
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nfvr: kuurła chorwackim wybrzeżem to aż żal tak szybko śmignąć, Słowenia też śliczna no i widoki w Bośni powinny wynagrodzić tamtejszy stan dróg. Zazdro ¯\_(ツ)_/¯
@let_it_be: tzn. od wysokosci Zagrzebia nie jedziemy juz autostradami. Mapka bardzo pogladowa. W Chorwacji planujemy tak:
- Jadranska Magistrala
- Senjska Draga/Vratnik
- 106 na Pag
- 113 na Brac
- Vidova Gora
- P5, P11, P14 Czarnogora
- Kanion Piva
@Nfvr: jak się organizuje taką wyprawę ? masz nocleg na każdy dzień zaplanowany wcześniej ? masz namiot ? szukasz noclegu na miejscu ?
Pytam bo nawet nie wiem jak się zabrać za taką wyprawę ;)
@PLC4EVER: Z reguly na dluzsze wyjazdy typu 2 tyg to mam rezerwacje na pierwsze 5-7 dni. Teraz z racji okolo tygodnia mamy na caly wyjazd klepniete. Bierzemy z mozliwoscia odwolania jak najpozniej (czasami tego samego dnia, czasami 1-2 przed). Plus, oczywiscie liczymy sie z tym, ze cos moze wypasc i kalkulujemy, ze np. Booking nam policzy za jakies odwolane noclegi.

A co do samego planowania to najczesciej, w zimie szukam okienek
Nfvr - @PLC4EVER: Z reguly na dluzsze wyjazdy typu 2 tyg to mam rezerwacje na pierwsz...

źródło: comment_16219378816uHsE01BUTE4tUOXWvDysU.jpg

Pobierz
@PLC4EVER: @piowit: Jadąc w grupie 3-4 osoby to noclegi na booking czy airbnb można znaleźć za grosze. Wychodzi taniej jak pole namiotowe i o wiele bardziej komfortowo.
Nigdy nie rezerwowałem noclegów do przodu tylko w trasie podczas obiadu każdy odpalał telefon i szukał noclegu w planowanym zasięgu danego dnia. W czerwcu na Chorwackim wybrzeży wystarczy sie zatrzymać a miejscowi zagadają czy nie szukamy noclegu.

@Nfvr: Odpuszczam sobie jeszcze ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nfvr: właśnie ogarniam, drugą mam teoretycznie dwa dni przed wyjazdem i cykam się trochę. Lecimy przez Czechy, Austrię i Słowenię. Niby jak 22dni od pierwszej dawki minie to luzik ale gdzieś tam w głębi strach przed kwarantanna jest..
@Nfvr P14 w Durmitorze może być jeszcze nieprzejezdne. Na Bałkanach słabo sprawdza się mapa google, często pokazuje przejezdność w miejscach gdzie jej nie ma lub odwrotnie, polecam coś innego np tomtom. Poza. sezonem, a jeszcze teraz w covidzie nie ma sensu rezerwować noclegów, złapiesz jakąś awarię albo pogoda się załamie i cały plan pójdzie w #!$%@?....